Turniej strażacki na otwarcie nowoczesnego boiska sportowego w Górce

  • 11.07.2021, 19:52
  • Wioletta Zarębska
turniej-strazacki-na-otwarcie-nowoczesnego-boiska-sportowego-w-gorce.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W zdrowym ciele zdrowy duch! W gminie Szczurowa wzięto sobie to przysłowie do serca, bo w miejscowości Górka powstało nowoczesne boisko sportowe. Jest ono wyposażone w niezbędne sprzęty do gry w piłkę nożną, siatkową, koszykową, a nawet tenisa. Obiekt posiada też sztuczną nawierzchnię oraz oświetlenie. Teraz nastąpiło oficjalne otwarcie tej inwestycji.

- Otwarliśmy boisko wielofunkcyjne, długo wyczekiwaną inwestycję w części sfinansowaną ze środków Ministerstwa Sportu. Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 350 tysięcy złotych plus wkład nasz własny – mówił Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

- Jako samorządowiec przede wszystkim chcę pogratulować zarówno panu wójtowi jak i całej Radzie Gminy Szczurowa skuteczności w pozyskiwaniu środków i tego, że takie obiekty powstają nawet w mniejszych miejscowościach – gratulował Andrzej Potępa, starosta brzeski.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele parlamentu.

- Można się cieszyć, że środki – w tym przypadku środki rządowe z programu Sportowa Polska – to trafna inwestycja. To inwestycja w to co istotne, czyli rozwój sportowy, rozwój fizyczny – mówił poseł Stanisław Bukowiec.

- Ten obiekt jest i będzie przeznaczony dla uczniów z lokalnej szkoły, bo ten czas jest takim czasem, kiedy musimy zadbać przede wszystkim o siebie, o swoją wydolność, o swoją kulturę fizyczną – dodawał Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

To była wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Górki, starania o budowę obiektu rozpoczęły się pięć lat temu. Teraz mieszkańcy Górki mogą korzystać z tego boiska i rozwijać przy tym sportowe pasje.

- W zdrowym ciele zdrowy duch. W takim razie, żeby ten duch był dobrze kształtowany, będzie też tu na tym boisku wielofunkcyjnym kształtowane również ciało – tłumaczyła Anna Mikosz, radna województwa małopolskiego.

Na chętnych do korzystania z tego nowego boiska nie trzeba było długo czekać. Tuż po jego oficjalnym otwarciu rozegrano turniej strażacki.

- Strażacki turniej piłki siatkowej, w którym udział bierze 14 drużyn, w tym są 4 drużyny młodzieżowe i 10 drużyn seniorskich. Ważną zasadą jest to, że w każdej drużynie obligatoryjnie muszą brać udział również dziewczyny lub kobiety - wyjaśniał organizator wydarzenia Piotr Mikuś prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce.

- Sport jest podstawową cechą sprawności strażaka. Ratownik ma być zawsze sprawny i zdrowy. To świadczy o tym, że jeśli kondycja jest strażaka to jest skuteczny w ratowaniu. I dzięki między innymi sportowi podnosimy sobie naszą tężyznę fizyczną. Czyli nie tylko ćwiczenia strażackie, bojowe, ale również sport. Jest to też promowanie tej pasji strażackiej wśród społeczeństwa – dodawał Krzysztof Olchawa wiceprezes zarządu OSP Jurków.

Boisko wielofunkcyjne powstało w centrum miejscowości Górka. Jest ono dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe