Józefa Kubala z miejscowości Jodłówka – Wałki odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi

  • 10.07.2021, 11:07
  • Gmina Tarnów
Józefa Kubala z miejscowości Jodłówka – Wałki odznaczona Srebrnym Krzyżem…

Odznaczenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi dla Polski, na wniosek wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, wręczył wicewojewoda Ryszard Pagacz. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, delegatura w Tarnowie. - Dziękuję Pani Zofii za jej bohaterską i patriotyczną postawę. Jest jednym z naszych lokalnych bohaterów – mówi Grzegorz Kozioł.

Pani Józefa była zaangażowana w działalność NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” od chwili jego powstania. Jak wynika z relacji Władysława Żabińskiego – jednego z sygnatariuszy Porozumień Rzeszowsko – Ustrzyckich, w czasie stanu wojennego działała w strukturach Solidarności, gdzie była łączniczką odpowiedzialną za kontakty między strukturami gminnymi związku a władzami związku w województwach tarnowskim i rzeszowskim. Obecnie angażuje się w organizowanie uroczystości rocznicowych Porozumień Rzeszowsko – Ustrzyckich w Tuchowie.

Józefa Kubala od ponad trzydziestu lat, wraz z mężem, prowadzi gospodarstwo rolne. Jest znana w regionie z dużej aktywności na rzecz lokalnej społeczności lokalnej, zwłaszcza w Kole Gospodyń Wiejskich w Jodłówce – Wałkach.

Dodajmy, że w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odznaczono osoby zasłużone dla kraju w różnych dziedzinach życia. Pochodzą z całego regionu tarnowskiego.

Gmina Tarnów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe