Brzesko. Wędki łupem 53-latka

  • 08.07.2021, 16:01
  • KPP Brzesko
Brzesko. Wędki łupem 53-latka
53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wykorzystując okazję dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego, ale gryzło go sumienie więc zwrócił wędki. Do kradzieży jednak początkowo nie chciał się przyznać.

W piątek 2 lipca br. policjanci z Brzeska zostali zawiadomieni o kradzieży sprzętu wędkarskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzy wędki wraz z osprzętem o wartości 3 tysięcy złotych zostały skradzione z samochodu osobowego, który był niezamknięty.  Hatchback zaparkowany był przed jednym z supermarketów w Brzesku.  Wędki znajdowały się w bagażniku i były widoczne przez szybę.  


W brzeskiej komendzie wszczęto dochodzenie i kryminalni podjęli działania w tej sprawie. Tymczasem, 53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego dzień po zdarzeniu zadzwonił na komendę i powiedział, że znalazł wędki w zaroślach. Kryminalni spotkali się z nim i zabezpieczyli znalezisko. Jednak opisana przez świadka historia wydała im się mało wiarygodna. W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że nie ma z tą kradzieżą nic wspólnego, ale jego wyjaśnienia nie przekonały kryminalnych. W końcu, w trakcie dalszego rozpytywania 53-latek przyznał się policjantom, że to on dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego. Podkreślił, że dręczony wyrzutami sumienia chciał zwrócić sprzęt wędkarski a by uniknąć odpowiedzialności karnej, za popełnione przestępstwo chciał zwieść policjantów zmyśloną historią o przypadkowym znalezisku. Tak naprawdę,  przemieszczając się po parkingu zwrócił uwagę na sprzęt wędkarski, który znajdował się w bagażniku za szybą. Odruchowo pociągnął za klamkę pokrywy bagażnika i okazało się, że samochód  jest otwarty. Wykorzystał ten fakt i ukradł  wędki, które następnie ukrył nieopodal miejsca zdarzenia.

Wczoraj  53-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd zapewne weźmie pod uwagę pewne okoliczności łagodzące w tej sprawie.

KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe