Dąbrowski dzielnicowy dba o osoby samotne w trakcie trwających upałów

  • 08.07.2021, 15:56
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Dąbrowski dzielnicowy dba o osoby samotne w trakcie trwających upałów
Dzielnicowy sierżant sztabowy Krystian Rzepka w ramach codziennej służby podczas trwających upałów troszczy się o osoby starsze oraz samotne z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. „Dzielnicowy bliżej nas” to nie tylko hasło programu, to stale obecny w codziennym życiu swojej dzielnicy funkcjonariusz Policji.

Okres letni, zwłaszcza, gdy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza to dla wielu seniorów pogoda, która może być szczególnie męcząca. Często osoby samotne i schorowane nie radzą sobie z robieniem zakupów lub wręcz zapominają o uzupełnianiu płynów i zostają pozostawione same. Sytuacja takich osób może być dramatyczna. O dobro samotnych seniorów zadbał dąbrowski dzielnicowy sierż.szt. Krystian Rzepka. Funkcjonariusz w trwającej fali upałów odwiedza osoby starsze zamieszkujące samotnie, nie posiadające żadnej rodziny i kontroluje ich sytuację życiową, jak również oferuje pomoc. Mundurowy przypomina o przestrzeganiu zasad, które pozwolą uniknąć lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru cieplnego i przegrzania organizmu.

Apelujemy do sąsiadów osób starszych, samotnych o budowaniu systemu pomocy sąsiedzkiej i nie pozostawianiu ich samych sobie.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe