Jarosław Kolendo nie jest już prezesem Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

  • 06.07.2021, 15:59
  • Wioletta Zarębska
jaroslaw-kolendo-nie-jest-juz-prezesem-zespolu-przychodni-specjalistycznych-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Roman Ciepiela chciałby, by nowym prezesem Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie został Jan Musiał. Taka propozycja pojawiła się po tym jak dotychczasowy prezes – lek. Jarosław Kolendo złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jak podają lokalne podkarpackie portale, zostanie on dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Decyzją o rezygnacji ze stanowiska prezesa ZPS-u przez Jarosława Kolendę zaskoczone są władze Tarnowa.

- To niespodziewana i niezapowiadana wcześniej rezygnacja z funkcji prezesa pana Jarosława Kolendy – mówię o Zespole Przychodni Specjalistycznych. Pan prezes zwołał – zgodnie z kodeksem spółek handlowych – zgromadzenie wspólników na 6 lipca i od dzisiaj przestanie być prezesem z własnej woli – relacjonował Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Jarosław Kolendo prezesem Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie był przez ostatnie 4 lata.

Ze względu na rezygnację dotychczasowego szefa przychodni w jego miejsce może zostać powołany obecny prezes Mościckiego Centrum Medycznego – Jan Musiał.

- To są dwie spółki ze 100 % kapitałem Gminy Miasta Tarnowa, spółki, które już bardzo blisko współpracują, więc połączenie tych potencjałów wyjdzie na korzyść jednej jak i drugiej spółce – dodawał Ciepiela.

O tym czy Jan Musiał zostanie prezesem Zespołu Przychodni Specjalistycznych zdecyduje rada nadzorcza, która ma zebrać się w najbliższym czasie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji Jan Musiał byłby równocześnie prezesem dwóch miejskich przychodni. Zdaniem prezydenta Ciepieli nie stanowi to problemu, a wręcz może działać na korzyść obu spółek.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe