"Razem wygraliśmy wybory prezydenckie". Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Trzcianie

  • 06.07.2021, 14:16
  • Wioletta Zarębska
razem-wygralismy-wybory-prezydenckie-prezydent-andrzej-duda-z-wizyta-w-trzcianie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Trzcianę. Wizycie tej towarzyszyli parlamentarzyści i samorządowy z regionu.

- Szanowny panie wojewodo, szanowny panie wójcie, szanowni panowie burmistrzowie, bo widzę tutaj burmistrza Dawida Chrobaka z Zakliczyna z nami. Witam wszystkich samorządowców z regionu, którzy zechcieli przybyć na to dzisiejsze nasze spotkanie, ale przede wszystkim witam wszystkich szanownych państwa, mieszkańców Trzciany – tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie prezydent Andrzej Duda w Trzcianie.

- Jesteśmy uczestnikami historycznego dla gminy Trzciana wydarzenia. To blisko 24 lata temu nasza gmina gościła po raz ostatni przywódcę narodu. W 1997 roku pan prezydent Aleksander Kwaśniewski odwiedził naszą gminę. I my panie prezydencie jesteśmy dumni z tego, że możemy gościć pana prezydenta w Trzcianie – mówił Cezary Stawarz, wójt gminy Trzciana.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była związana z wysoką frekwencją w wyborach na urząd prezydenta RP w lipcu 2020 roku. W drugiej turze wyborów do urn tutaj poszło aż 78 % mieszkańców. Dzięki temu gminie Trzciana udało się wygrać drugą edycję "Bitew o wozy". Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault trafił do OSP Kamionna, która w trakcie wizyty prezydenta RP ponownie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

- Cieszę się ogromnie także z tego nowoczesnego sprzętu. Z tego wozu strażackiego, który państwo zdobyliście. Razem wygraliśmy wybory prezydenckie. Śmiało tak mogę powiedzieć. Ja dzięki państwa głosom dalej pełnię urząd prezydenta, a państwo dzięki swojej odpowiedzialności za sprawy państwowe i tego, że tak gremialnie poszliście do wyborów, uzyskaliście tak wysoką frekwencję, wygraliście tę "Bitwę o wozy" – mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

- Dzięki waszej aktywności ten piękny samochód będzie służył w gminie wszystkim mieszkańcom, a patrząc na ostatnią aktywność Państwowej Straży Pożarnej, ale także ochotników widać, że państwo polskie jest silne. Jest silne służbami takimi jak Państwowa Straż Pożarna, ochotnicza Straż Pożarna – mówił Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

- Te uroczystości wynikają z tej właśnie waszej solidarności, rzetelności, odpowiedzialności. Wiele tutaj mówiono już o tym. Owocem tej solidarności, zaangażowania jest ten samochód, który bez wszystkich mieszkańców gminy Trzciana nie byłby dzisiaj tutaj na tym placu poświęcany – mówił st. Bryg. Piotr Filipek, Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Wizytę głowy państwa poprzedziła uroczystość oddania do użytku nowego budynku Urzędu Gminy w Trzcianie.

- Na mnie ten obiekt robi niesamowite wrażenie, widać, że jest bardzo nowoczesny. On był bardzo potrzebny mieszkańcom gminy. Bardzo się cieszę, że takie obiekty powstają na terenie województwa małopolskiego. To nie jest tylko siedziba samej gminy. Tutaj będą spotykać się mieszkańcy, tutaj będą odbywały się liczne wydarzenia kulturalne, ale tutaj również będą świadczone usługi społeczne dla wszystkich mieszkańców gminy – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że zanim prezydent RP odwiedził Trzcianę, to wcześniej udał się do małopolskiej Lipnicy Murowanej.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe