Nowe ronda, więcej ścieżek rowerowych oraz modernizacja ulic. Kolejne inwestycje na tarnowskich drogach

  • 05.07.2021, 13:01
  • Daria Kurczab
nowe-inwestycje-na-drogach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kontynuacja przebudowy ulicy Lwowskiej, rozbudowa węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych w rejonie dawnego „Owintaru”, przebudowa ulicy Błonie, a także integracja transportu publicznego - to najważniejsze i najkosztowniejsze inwestycje drogowe w tym roku w Tarnowie.

- Na deskach kreślarskich projektantów są modernizacje dwóch istotnych ulic, czyli ulica Błonie, gdzie na odcinku pomiędzy ul. Jana Pawła a ulicą Nowodąbrowską będzie miała na całej długości przekrój dwujezdniowy. Rozbudowane zostaną również skrzyżowania zarówno przy ul. Nowodąbrowskiej, jak i przy ulicy Bora Komorowskiego – mówi Artur Michałek.

Planowany jest również remont ulicy Ablewicza.

- To będzie kilometrowy odcinek drogi, plus dodatkowo zostaną wykonane sięgacze, które będą obsługiwały przyległą zabudowę. Ta droga będzie miała przekrój jedno jezdniowy, gdyż taki na tę chwilę jest wystarczający. Natomiast w przyszłości, jeżeli będzie taka potrzeba, to droga będzie mogła być rozbudowana do dwóch jezdni. Natomiast prace projektowe obejmują na razie tylko przekrój jedno jezdniowy – mówi Artur Michałek.

Uruchomiona została procedura związana z przygotowaniem dokumentacji projektowych nowych ścieżek rowerowych.

- Chcemy skomunikować ulicę Słoneczną z ulicą Dąbrowskiego. Chcemy skomunikować dworzec PKP z ulicą Tuchowską, jak również szereg innych odcinków dróg, które będą łączyły istniejące ścieżki rowerowe, tak żeby zapewnić ciągłość komunikacyjną – mówi Artur Michałek.

W mieście powstaną też dwa nowe ronda. Pierwsze w rejonie „Owintaru”, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Narutowicza i Sikorskiego, przy czym przebudowane zostaną również ulice do niego prowadzące.

- Liczymy na to, że w tym roku powstanie dokumentacja, a w przyszłym roku będziemy mogli spożytkować na realizację tego przedsięwzięcia. Powstanie rondo w rejonie skrzyżowania ulicy Narutowicza z ulicą Krakowską. Również wloty do tego ronda zostaną przebudowane, natomiast w kolejnym etapie przewidujemy budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Narutowicza z ulicą Bandrowskiego, czy też przebudowę ulicy Szkotnik i ulicy. Sikorskiego

Zarząd Dróg i Komunikacji będzie prowadził również szereg mniejszych inwestycji, dotyczących przebudowy chodników czy też montażu oświetlenia w wielu miejscach w mieście.

 

 

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe