Burmistrz Zakliczyna zasłużony dla NSZZ RI Solidarność

  • 05.07.2021, 12:59
  • Źródło: Urząd Miejski w Zakliczynie
Burmistrz Zakliczyna zasłużony dla NSZZ RI Solidarność
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak został wyróżniony złotą odznaką „Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”. Otrzymał je podczas obchodów 40. rocznicy rejestracji Związku, które odbyły się w 27 czerwca br. w Warszawie z udziałem przedstawicieli władz i instytucji państwowych, parlamentarzystów, związków zawodowych i organizacji rolniczych.

Burmistrz Dawid Chrobak to syn ś.p. Stanisława Chrobaka, współzałożyciela NSZZ RI Solidarność, senatora RP z ramienia Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w latach 1989-1991 i wójta gminy Zakliczyn po przemianach ustrojowych w naszym kraju. To właśnie w dużej mierze dzięki jego Ojcu w latach 80-tych minionego stulecia ziemia zakliczyńska, a potem także cały region tarnowski były jedynymi z najmocniejszych w kraju ośrodków działania rolniczej „Solidarności” i sprzeciwu wobec komunistycznej władzy.

Dawid Chrobak kontynuuje patriotyczne rodzinne tradycje, także te związane z rolniczym Związkiem. To z jego inicjatywy w 2014 r. wznowione zostały coroczne spotkania NSZZ RI Solidarność przy Grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach w rocznice urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich. Uczestniczą w nich najważniejsze osoby w państwie, w tym dwa razy obecny był na tych wydarzeniach prezydent RP Andrzej Duda, a raz premier Mateusz Morawiecki.

Odznaczenie burmistrzowi wręczyła przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, poseł Teresa Hałas wraz z zastępcami: senatorem Jerzym Chróścikowskim i Aleksandrem Tadychem. To najwyższe możliwe wyróżnienie przyznawane przez rolniczy Związek.

Źródło: Urząd Miejski w Zakliczynie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe