Matura 2021 - jak wypadła w tym roku?

  • 05.07.2021, 11:37 (aktualizacja 05.07.2021, 16:00)
  • News4Media
Matura 2021 - jak wypadła w tym roku? iStock
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur. Egzamin zdawało ponad 273 000 osób.

Na początek kilka liczb. W tym roku do egzaminu maturalnego podeszło 273 419 osób, a 15,5 procent z nich skorzystało z możliwości - wprowadzonej w tym roku - i nie przystąpiło do matury rozszerzonej z któregokolwiek przedmiotu.

Dziś każdy maturzysta może sprawdzić swoje wyniki na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Jednocześnie CKE podała już dane ogólnopolskie. Maturę zdało 74,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 7,7 proc. abiturientów nie zdało jednego przedmiotu i mają prawo do poprawki w sierpniu. 7,8 proc. nie zaliczyło więcej elementów i mogą podejść do egzaminów ponownie dopiero za rok. W tej drugiej grupie absolwenci liceów stanowili 5,8 proc. egzaminowanych, a uczniowie techników 11,1 procent. „Należy powiedzieć, że matura wypadła dobrze. Ta matura wypadła dobrze, nie ma większych odstępstw.” – powiedział na konferencji prasowej wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski.

Porównując obecne wyniki do tych z lat poprzednich, okazuje się, że pandemia nie zaszkodziła uczniom w zdaniu egzaminu. W 2020 zdało go 74 proc. osób.

Matematyka słabiej

W tym roku egzamin z języka polskiego zdało 93 proc. absolwentów, a z matematyki zdało 79 proc. absolwentów. Najczęściej wybierany jeżyk obcy, czyli angielski, zdało 94 proc. egzaminowanych.

Język polski poszedł lepiej w liceach (94 proc.) niż w technikach (90 proc.). Matematyka, w tym samym podziale wypadła następująco: 84 procent i 71 proc. Język angielski również lepiej zdano w liceach – 96 proc. osób, a w technikach 90 procent.

Średni wynik uzyskany z pisemnego egzaminu z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym wyniósł 55 proc., z matematyki - 56 proc., a z języka angielskiego - 76 procent.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe