Stanisław Kuropatwa zaprzysiężony na burmistrza Ciężkowic

  • 02.07.2021, 11:56
  • Wioletta Zarębska
stanislaw-kuropatwa-zaprzysiezony-na-burmistrza-ciezkowic.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej zaprzysiężono Stanisława Kuropatwę na burmistrza Ciężkowic. Ślubowanie odbyło się w obecności radnych i zaproszonych gości oraz pracowników urzędu. Przypomnijmy, że Kuropatwa zwyciężył w ubiegłą niedzielę w II turze wyborów ubiegając się o urząd burmistrza.

- Nie ukrywam, że było zaskoczenie i ten wynik przede wszystkim, bo 20 %. Dowiedziałem się niecałą godzinę po zamknięciu lokali wyborczych – wspominał Stanisław Kuropatwa, nowozaprzysiężony burmistrz miasta i gminy Ciężkowice.

Przypomnijmy, że Stanisław Kuropatwa uzyskał ponad 2 tysiące głosów, w sumie do urn poszło prawie 3,5 tysiąca mieszkańców gminy. Jego kontrkandydat – Michał Koralik zdobył prawie 1,4 tysiąca głosów. Mimo przegranej, obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach zapowiada, że będzie współpracował z nowym burmistrzem.

- Nie ma innej możliwości. Burmistrz jest organem wykonawczym rady, a więc brak współpracy byłby tragiczny w skutkach dla gminy, więc nie ma innej możliwości jak tylko aktywna współpraca oparta na wzajemnym szacunku i realizacji programów, które były przedstawione i w kampanii wyborczej, ale i realizowane przez radę – zapewniał Michał Koralik, przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach.

- Jeżeli uda nam się pozyskać środki – myślę, że tutaj wspólnie z panem przewodniczącym mieliśmy trochę spójny program – będziemy tych środków szukać i realizować w miarę potrzeb. Na pewno sprawy bieżące, drogi to priorytet. Musimy dołożyć jeszcze starań, żeby te drogi doprowadzić do stanu prawnego, żebyśmy mogli inwestować jako samorząd – dodawał burmistrz Stanisław Kuropatwa.

W trakcie uroczystej sesji obecni byli też radni samorządu województwa małopolskiego oraz radni powiatu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe