Tarnowski akcent na Igrzyskach Europejskich w 2023 roku

  • 01.07.2021, 16:01
  • Wioletta Zarębska
tarnowski-akcent-na-igrzyskach-europejskich-w-2023-roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają przygotowania do Igrzysk Europejskich, które w 2023 roku mają się odbyć w Krakowie i Małopolsce. Samorząd województwa zdecydował, że część dyscyplin zostanie rozegrana poza stolicą Małopolski m.in. w Zakopanem, Krynicy czy Tarnowie.

- W Tarnowie będzie rozgrywane jeżeli dobrze pamiętam około 6 dyscyplin. Wspinaczka po ściance, będą rozgrywane też dyscypliny gier zespołowych, ale te o charakterze plażowym. To będzie w okolicach Jaskółki, być może na obecnym stadionie żużlowym – wyjaśniał Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Decyzja o rozlokowaniu w kilku miastach Małopolski rozgrywek sportowych wynika z chęci promocji większej liczby miejsc na mapie województwa.

- Dbamy o podnoszenie wizerunku tych miast, które my określamy – w ślad za strategią odpowiedzialnego rozwoju – jako miasta wiodące w naszym regionie oprócz miasta Krakowa. W Krakowie się dzieje tak wiele rzeczy, że naprawdę jedno czy drugie dodatkowe nie ma wpływu już na promocję miasta Krakowa w sposób zdecydowany. My musimy podnosić wizerunek tych miast, które leżą dalej trochę od Krakowa – dodawał Witold Kozłowski.

Jeśli chodzi o szczegółowy plan dotyczący lokalizacji rozgrywek poszczególnych dyscyplin to powinien on znany pod koniec wakacji. Obecnie w tej sprawie trwają rozmowy i ustalenia z Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe