Region tarnowski. Potężny pocisk artyleryjski znaleziony w żwirowni

  • 01.07.2021, 15:16
  • Źródło: KMP Tarnów
Region tarnowski. Potężny pocisk artyleryjski znaleziony w żwirowni
Podczas pracy w kopalni kruszywa koparka wykopała potężny niewybuch. Jak się okazało był to pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy z czasów I wojny światowej.

W poniedziałek operator dużej koparki na terenie kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał sporych rozmiarów niewybuch. O niebezpiecznym znalezisku powiadomił dyżurnego Komisariatu Komendy Miejskiej Policja w Tarnowie. Ten skierował na miejsce policyjny zespół minersko-pirotechniczny. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa. Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda od armatohaubicy, o kalibrze 305 milimetrów i długości 115 cm. Z uwagi na to, że w pobliżu nie było żadnych zabudowań, nie doszło do ewakuacji ludzi i domostw, ale praca na żwirowni w tym dniu została przerwana. Na drugi dzień patrol rzeszowskich saperów zabezpieczył pocisk. Został on wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany.

To już trzeci taki niewybuch wykopany przez operatora koparki w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. W dalszym ciągu przypominamy o właściwym postępowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów, których nie dotykamy, nie ruszamy ani nie przenosimy na własną rękę. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia, a następnie powiadomić policję.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe