Nowe inwestycje w brzeskim szpitalu oficjalnie otwarte!

  • 01.07.2021, 14:31
  • Wioletta Zarębska
nowe-inwestycje-w-brzeskim-szpitalu-oficjalnie-otwarte.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tomograf komputerowy, instalacja tlenowa, specjalne sale dla pacjentów z chorobami zakaźnymi oraz agregat prądotwórczy – to cztery ważne inwestycje, które końcem czerwca doczekały się oficjalnego otwarcia w brzeskim szpitalu. W uroczystości udział wzięli posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego: Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech oraz starosta brzeski – Andrzej Potępa.

- W szpitalu w Brzesku otwieramy cztery duże inwestycje, które zostały zrealizowane w tym gorącym okresie walki z pandemią. Mają służyć właśnie w przyszłości również działaniom w przypadku ponowienia się fal epidemicznych – mówił Adam Smołucha, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku.

- Szpital powiatowy w Brzesku od bardzo wielu lat jest w permanentnej zmianie. Od co najmniej 20 lat trwają tu remonty, zmienia się wyposażenie. Szpital jest wyposażany tak jak powinna być placówka medyczna w XXI wieku – dodawał Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Część inwestycji i zakup potrzebnych sprzętów był możliwy dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego i Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny.

- W pojedynkę idzie się szybciej, ale w zespole idzie się dalej. Stąd decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego uruchomienia Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, skierowania środków na zakup ambulansów, środków ochrony osobistej, ale również sprzętu specjalistycznego: tomografów, rezonansów – mówił Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

- Chciałabym również podziękować panu dyrektorowi, panu staroście za tę współpracę. Jak było tutaj pokazane w prezentacji, pozyskujecie te środki z naprawdę różnych źródeł, też widać tę współpracę pomiędzy rządem, pomiędzy samorządem województwa, powiatu i to jest wazne żeby właśnie w ten sposób postępować, bo to daje wymierne efekty – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Uroczystość ważna, spotkanie ważne, ponieważ to jest przykład takiej pozytywnej współpracy, synergii, gdzie działanie samorządu powiatowego, wojewódzkiego i administracji rządowej daje pozytywny efekt. Pozytywny efekt w postaci poprawy warunków funkcjonowania szpitala – podkreślał Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

Z kolei obecna na uroczystości posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, wieloletnia dyrektor tej jednostki podkreślała, że cieszy się z realizowanych w szpitalu inwestycji.

- Bardzo się cieszę, że ten szpital bardzo pięknie nadal się rozwija. Te inwestycje, które wiele lat temu były rozpoczęte są kontynuowane, ten trend, taki dobry trend jest realizowany.

Brzeski szpital jest obecnie w trakcie przygotowań i realizacji kolejnych inwestycji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe