Test elektrycznego autobusu na tarnowskich ulicach

  • 07.07.2018, 15:54
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-07-07-roman-ciepiela-o-onowych-autobusachcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To w pełni elektryczny pojazd. Taki autobus po raz pierwszy wyjechał na tarnowskie ulice. To na razie tylko test takiego nowoczesnego pojazdu w naszym mieście - taka próba potrwa jeszcze dwa tygodnie. Dziś autobus bezpłatnie przywiózł pasażerów na piknik policyjny "Wakacje - Bawmy się bezpiecznie". Z Romanem Ciepielą, prezydentem Tarnowa rozmawialiśmy m.in. o tym czy jest możliwość, by wkrótce na tarnowskich ulicach pasażerów woziło więcej takich bezpiecznych dla środowiska pojazdów.

Najnowszy autobus elektryczny Solaris Urbino 12 Elektric od poniedziałku, 9 lipca, będzie obsługiwał część dziennych kursów na regularnych liniach 0, 1, 9, 30 i 33. Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w tarnowskich warunkach.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz widzi wszystko
Widz widzi wszystko 08.07.2018, 22:34
Pan prezydent w autobusie usadzony... Idealny marketingowy obrazek

Pozostałe