W Wierzchosławicach o Nowym Ładzie dla Polski

  • 28.06.2021, 12:54
  • Wioletta Zarębska
w-wierzchoslawicach-o-nowym-ladzie-dla-polski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Posłanka Anna Pieczarka wraz z samorządowcami ziemi tarnowskiej zaprezentowali najważniejsze założenia Polskiego Ładu. Konferencja prasowa odbyła się w Wierzchosławicach-Dwudniakach przed budynkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W ramach programu poniesiona zostanie kwota wolna od podatku do 30 tysięcy zł, zniesiony zostanie podatek od emerytury, w planach jest także zniesienie limitu do specjalistów czy przeznaczenie 7 % PKB na służbę zdrowia, a ponadto:

- Mieszkania bez wkładu własnego, to w większości program dla młodych, którzy będą mieć łatwiejszy start w swoje życie socjalne. Kiedy wchodzi? Już, w czwartym kwartale tego roku. Dom bez formalności, czyli jak bardzo szybko zbudować jakże ważne 70 m2 swojego socjalnego życia. Kiedy termin wejścia? Już, w czwartym kwartale tego roku. Rodzinny kapitał opiekuńczy – termin wejścia 1 stycznia 2022 roku – wyjaśniała Anna Pieczarka, poseł na sejm RP.

- Jeżeli chodzi o tę kwotę wolną od podatku – 30 tysięcy złotych – myślę, że na to wszyscy bardzo czekamy, żeby ci najmniej zarabiający nie musieli płacić podatku, albo płacili bardzo niewielkie ilości. Tak samo jeśli chodzi o drugi próg podatkowy. Myślę, że już od co najmniej kilkunastu lat mieliśmy tę kwotę na poziomie 85 tysięcy złotych, teraz zostanie ona przesunięta do 120 tysięcy i to jest też bardzo dobra informacja dla tych średnio zarabiających, żeby również mogli zmieścić się w tym pierwszym progu – dodawał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Samorządowcy ziemi tarnowskiej W Wierzchosławicach zaznaczali, że dla nich Polski Ład to możliwość realizacji wielu inwestycji.

- Z Nowego Ładu, który będzie realizowany tutaj chcemy wybudować Zakład Aktywizacji Zawodowej. To jest coś, co będzie taką klamrą, spięciem tego ośrodka i dalszej kontynuacji terapii, zajęć pracy, tych osób, które wychodzą z tego ośrodka – wyjaśniał Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

- To kwestia, chociażby nawet poprawy sytuacji związanej z ekologią. U mnie na terenie gminy Wietrzychowice jest jeszcze wiele budynków nie termomodernizowanych. Chcemy odprowadzić do tego, żeby w ramach nowych środków wszystkie budynki były na poziomie energetycznym zbilansowane na zero – dodawał Tomasz Banek, wójt gminy Wietrzychowice.

- Myślę, że jednym z ważnych elementów jest przede wszystkim szkolnictwo, rozbudowa nowoczesnych, nowoczesnych bloków dydaktycznych, sal, hal sportowych. Również ważnym elementem, do tej pory zaniedbanym z powodu braku finansów jest odbudowa dziedzictwa narodowego, historii – podupadające stare zabytki – mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

- Po pierwsze mam przygotowane projekty na dokończenie kanalizacji i wodociągowania gminy, po drugie fotowoltaika, czyli energia ze słońca zarówno na budynkach użyteczności publicznej jak i domach mieszkalnych, po trzecie komunikacja – oświetlenie drogi wojewódzkiej 980 plus przystanki autobusowe, zatoki autobusowe, chodniki – wyliczał Marek Karaś, wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski.

Z kolei posłanka Pieczarka, wyjaśniała, że rząd w ciągu 100 dni ma prowadzić założenia tego programu Nowy Ład w życie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe