Tarnów. Jazda slalomem miała rozwiązać problem nadmiernej prędkości

  • 28.06.2021, 12:49
  • Daria Kurczab
szykany-poprawione.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na krótkim odcinku ulicy Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Romanowicza aż do Parku Wodnego, zamontowano kilka szykan. Zdaniem drogowców takie rozwiązanie skutecznie wymusza na kierowcach zdjęcie nogi z gazu oraz pomaga mieszkańcom okolicznych domów, którzy skarżyli się na piratów drogowych.

- Nie da się pogodzić przepustowości i bezpieczeństwa, dlatego jeżeli chcemy zmniejszyć prędkość, to robimy to w formie pewnego ograniczenia. Był szereg wniosków ze strony mieszkańców, żeby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Również sugestie były ze strony policji, ponieważ mieli zgłoszenia. W ramach kontroli, które przeprowadzali, ta prędkość była nadmiernie przekraczana – mówi Artur Michałek.

Po spotkaniu w terenie urzędników z policjantami drogówki zapadła decyzja, że na feralnym odcinku ulicy zamontowane zostaną szykany. - Podjęliśmy decyzję, żeby zachować odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Wprowadziliśmy środki uspokojenia ruchu i w tym zakresie zastosowaliśmy przewężenia przekroju drogi, które powodują zmniejszenie oraz redukcję prędkości. Optycznie wpływają na to, że kierowca z większą ostrożnością przekracza dany przekrój drogi – mówi Artur Michałek.

Rozwiązanie to spowodowało radykalne zmniejszenie prędkości.

- Ograniczyło też przepustowość tej drogi. W tej sytuacji należy rozważyć, co jest ważniejsze, czy zachowanie standardów przepustowości, czy bezpieczeństwo. Tutaj z pełną świadomością podkreślamy, że bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego jest dla nas najistotniejsze.

Szykany, w połączeniu z wytyczonymi na skraju jezdni parkingami, skazują kierowców na jazdę slalomem.

- Ten parking też ma na celu uspokojenie ruchu i zmniejszenie prędkości, bo on też zawęża. Natomiast my cały czas obserwujemy te rozwiązania. Przeprowadzamy analizy, jeżeli będą potrzeby dokonania zmian, to będziemy to czynili.

Urzędnicy nie wykluczają wprowadzenia innego rozwiązania. Obecnie sytuacja poddana jest analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
John
John 29.06.2021, 07:55
Zróbcie tak na autostradzie! 😄 Trzeba mieć zryty beret żeby w wiecznie zakorkowanym mieście celowo ograniczać przepustowość ulic.
Joka
Joka 28.06.2021, 17:15
..Urzędnicy nie wykluczają wprowadzenia innego rozwiązania. Obecnie sytuacja poddana jest analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ja proponuje poddać analizie uczonych którzy na taki genialny pomysł wpadli i jeszcze kilku innych rządzących i decydujących co w tym upadającym mieście robią
Asd
Asd 28.06.2021, 17:10
Dobre żarty wysepki i bezpieczenstwo teraz to dopiero można szaleć haha omijając niczym ,,test łosia,, ktoś kto to zatwierdził ten szczyt bezpieczeństwa to chyba ma znajomego w absurdach drogowych żeby znowu przyjechali do Tarnowa i była beka bo jest ciekawy materiał
kierowca
kierowca 28.06.2021, 14:29
W godzinach dziennych korki i brak przejazdu, do tego stwarzanie zagrożenia w ruchu bo nikt nie wie kto ma pierwszeństwo, ciągnie się to na takim odcinku, że nie sposób się przepuszczać, do tego parkingi wydzielone by utrudnić jazdę. Za to w godzinach wieczornych raj dla motocyklistów, którzy biją rekordy prędkości slalomem. Do tego szykany kończą się tak, że można się rozpędzić do przejścia dla pieszych przy kantorii. Oni w ogóle tam byli? Przecież to nie ma totalnie nic wspólnego z bezpieczeństwem. ZDiK dawno powinien zostać zlikwidowany za to co odwalają, ta pseudo instytucja jest, aby szkodzić ludziom i uprzykrzać życie.

Pozostałe