W jaki sposób wybrać zastawę stołową?

  • 24.06.2021, 17:27 (aktualizacja 24.06.2021, 17:28)
  • Artykuł partnera
W jaki sposób wybrać zastawę stołową?
W przypadku wyboru zastawy stołowej nie można iść na półśrodki. Jeśli bowiem dojdzie do sytuacji, gdy nie mamy pewności co do kształtu i charakteru organizowanego posiłku, można co najwyżej popełnić gafę. Dlatego dziś przedstawimy, jak podejść do kwestii selekcji z rozwagą i pomysłem.

Odpowiedź dotycząca tego, jaką zastawę stołową wybrać opiera się na szeregu czynników, w tym na osobistych potrzebach. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć następujące kwestie:

  • formalne zastawy stołowe są często sprzedawane w nakryciach stołowych, które zawierają wszystkie elementy potrzebne jednej osobie przy stole. Jest to idealny wariant dla ludzi budujących swoje kolekcje, ponieważ większość nakryć zawiera pięć elementów: talerz obiadowy, talerz do sałatek lub deserów, talerz na chleb, filiżankę do herbaty i spodek. Ewentualnie mogą zawierać miski do zupy,

  • zestawy obiadowe zawierają na tyle dużo nakryć, aby zadbać o cały stół. Najczęściej spotykane to te 20-elementowe, które oferują obsługę dla czterech osób. Zwykle zawierają talerz obiadowy, talerz do sałatek, filiżankę i spodek do każdego ustawienia,

  • „otwarte zapasy” to zastawa stołowa sprzedawana pojedynczo. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje tylko kilku elementów lub kogoś, kto chce mieszać i dopasowywać w ramach posiadanej kolekcji,

  • większość ekspertów zaleca posiadanie od ośmiu do dwunastu pięcioelementowych nakryć, aby zapewnić wystarczającą ilość zastawy stołowej do ogólnego użytku. Jeśli kupujesz dwa zestawy – jeden na co dzień, a drugi do użytku formalnego – możesz wybrać od czterech do sześciu nakryć na co dzień i do 12 nakryć formalnych. Wszystko zależy od wielkości Twojej rodziny, częstotliwości spotkań i ilości miejsca do przechowywania zastawy.

Innym pomysłem jest zakup białej zastawy stołowej, która sprawdza się zarówno w formalnym, jak i codziennym użytku, a następnie dokładanie do niej akcesoriów, takich jak podkładki, obrusy, ale i serwetki, aby dodać koloru i osobowości do neutralnego stołu.

Ocena rozważań dotyczących przestrzeni

Czymś do rozważenia przed zakupem stosów talerzy obiadowych i kilkunastu lub więcej nakryć jest ilość dostępnego miejsca do ich przechowywania. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy zainwestować w jeden zestaw, który może zrealizować kilka założeń, czy dwa zestawy na różne okazje.

Dbanie o nową zastawę stołową

Należy również wdrożyć szczególną ostrożność, jakiej potrzebuje Twoja zastawa stołowa. Na przykład zastawa stołowa nadająca się do mycia w zmywarce i odporna na stłuczenie zapewni rodzicom większy spokój ducha, a talerze obiadowe nadające się do użycia w kuchence mikrofalowej sprawią, że odgrzewanie resztek zajmie dosłownie kilka chwil.

Podsumowanie

Pamiętanie o powyższych kwestiach w trakcie wyboru zastawy (lub kilku zastaw) stołowej sprawi, że nasz zakup będzie trafiony. Nie pozostaje zatem nic innego, jak rozejrzeć się za ofertami sprawdzonych i zweryfikowanych sprzedawców.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe