Polacy oceniają pracę prezydenta, sejmu i senatu. Nie jest kolorowo

  • 24.06.2021, 12:49 (aktualizacja 24.06.2021, 23:48)
  • News4Media
Polacy oceniają pracę prezydenta, sejmu i senatu. Nie jest kolorowo ncbj.gov.pl
Centrum Badania Opinii Społecznej regularnie przygotowuje zestawienie, na podstawie którego dowiadujemy się, jak Polacy oceniają pracę prezydenta oraz sejmu i senatu. Jaki jest wynik najnowszych badań?

Mniej niż połowa

Podobnie jak w poprzednim miesiącu, prezydenturę Andrzeja Dudy oceniła pozytywnie mniej niż połowa respondentów. 46 proc. z nich wyraziło swoje zadowolenie w tej kwestii, 43 proc. uznało działania podejmowane przez Andrzeja Dudę za negatywne, a 11 proc. nie umie jednoznacznie wskazać swojej opinii na ten temat. W analogicznym okresie ubiegłego roku, słupki sondażowe wyrażające poparcie dla działań głowy państwa, sięgały nawet 55 proc., a złą opinię na temat prezydenta miało ok. 35 proc. ankietowanych. To pokazuje, że w ciągu ostatniego roku pozytywna ocena wykonywania obowiązków przez obecnego prezydenta, spadła, choć nieco lepiej postrzegają je osoby, które wówczas podchodziły do tego sceptycznie.

Jak oceniamy pracę Sejmu?

Według sondażu CBOS, tylko 26 proc. ankietowanych uważa, że praca posłów wykonywana jest należycie. Aż 54 proc. z nich ocenia działalność sejmu negatywnie. 20 proc. nie wskazuje jednoznacznej odpowiedzi. W porównaniu z rokiem poprzednim, jest to dla organu słaby wynik, ponieważ już w czerwcu 2020 r. pozytywnych głosów w tej sprawie, respondenci oddali stosunkowo niewiele, jedynie 35 proc. Negatywne opinie utrzymały się natomiast na podobnym poziomie. W ubiegłym roku wskazywało je ok. 50 proc. badanych.

Senat nie ma się czym pochwalić

W porównaniu "rok do roku" można zauważyć, że negatywne opinie dotyczące senatu stanowią wyższy odsetek oddanych przez ankietowanych głosów. W 2020 r. pracę senatorów oceniło źle ok. 40 proc. respondentów, obecnie jest to 49 proc. Zmalała z kolei liczba pozytywnych głosów. Z ubiegłorocznych niespełna 40 proc., wynik spadł obecnie na 26 proc. Jako „trudno powiedzieć” swój wybór wskazało 25 proc. pytanych.

Badanie wykonywane było przez CBOS pomiędzy 7 a 17 czerwca 2021 r. Do udziału zaproszono 1218 pełnoletnich Polaków, wybranych losowo z rejestru PESEL. Ankietę przeprowadzano jednocześnie na trzy różne sposoby: wywiad bezpośredni, rozmowa telefoniczna oraz samodzielne wypełnienie internetowej ankiety.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe