Bez zmian w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty SPR Tarnów. Trener Janas zostaje na kolejny sezon

  • 24.06.2021, 14:08
  • SPR Tarnów
Bez zmian w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty SPR Tarnów. Trener Janas…

Tarnowski zespół w przyszłym sezonie poprowadzi ta sama para trenerów. Kontrakt z klubem przedłużył Marcin Janas, który wraz z Patrikiem Liljestrandem będzie prowadził drużynę Grupy Azoty SPR Tarnów przez kolejny rok.

 

Marcin Janas jeszcze niedawno sam był zawodnikiem - wychowanek MKS Pałacu Młodzieży Tarnów swoje mecze rozgrywał także w barwach AZS AWFiS Gdańsk, Sambory Tczew i Sokole Kościerzyny. Po tym czasie wrócił do Tarnowa i został zawodnikiem ówczesnego Controll Process Tarnów. Karierę sportowca zakończył w 2020 roku w drużynie MOSiR Bochnia.

Nie był to jednak koniec jego przygody z piłką ręczną. Pierwsze kroki w trenerskiej karierze stawiał już kilka lat wcześniej jako drugi trener zespołów Controll Process Tarnów i MOSiR Bochnia oraz młodzieżowych drużyn MKS Pałacu Młodzieży. Po zakończeniu kariery zawodnika postanowił kontynuować pracę jako trener.

Marcin Janas otrzymał propozycję pracy jako II trener drużyny Grupa Azoty SPR Tarnów na sezon 2020/2021. Jako młody trener miał zostać asystentem doświadczonego Patrika Liljestranda oraz poprowadzić grające w II Lidze rezerwy superligowej drużyny

 

- Chciałbym rozwijać się jako trener, a praca w Grupie Azoty SPR Tarnów mi to umożliwia. Całym sercem jestem za rozwojem tarnowskiej piłki ręcznej, dlatego chcę być częścią drużyny superligowej w naszym mieście. Pierwszy rok nie był dla mnie łatwy, ponieważ łączyłem pracę drugiego trenera z prowadzeniem juniorów oraz zespołu w II Lidze i było tego sporo. Po roku pracy wiem już jak pewne rzeczy funkcjonują i chciałbym w przyszłym sezonie pomóc drużynie jeszcze bardziej. Cieszę się, że doświadczenie mogę zdobywać przy takim trenerze jak Patrik Liljestrand. Patrik ma ciekawe i nowe dla mnie spojrzenie na wiele aspektów treningu i funkcjonowania drużyny i na pewno będę to wykorzystywał w przyszłości. Na co dzień mamy podział obowiązków i każdy wie, na czym się skoncentrować. Zależy nam na tym, aby zespół w przyszłym sezonie był lepszy, a zawodnicy dawali z siebie 100% na treningach, a 110% w meczach. Cieszę się także z wyników II drużyny. Z młodzieżą pracuję od 8 lat, a wyniki, które udaje nam się osiągnąć daje mi wiele satysfakcji, Jestem dumny z moich podopiecznych i cieszę się, że udało mi się zarazić ich miłością do tej dyscypliny - mówi Marcin Janas.

 

Marcinowi wraz z Patrikiem udało się w pierwszym roku współpracy zrealizować „plan minimum” i z optymizmem patrzą w przyszłość. Stabilizacja, która powoli pojawia się w drużynie ma sprawić, że zespół będzie piął się coraz wyżej. Duże nadzieje dają także młodzi zawodnicy Grupy Azoty SPR II Tarnów, którzy prowadzeni przez trenera Janasa awansowali w minionym sezonie do grupy mistrzowskiej II Ligi.

 

- Cieszę się, że w kolejnym sezonie nasz zespół poprowadzi ta sama para trenerów. Marcin tworzy z Patrikiem świetny duet i jestem pewien, że przy ciężkiej pracy i odpowiednim zaangażowaniu zawodników nasza drużyna ma szansę odnieść niejeden sukces. Podoba mi się to z jaką pasją podchodzą do swojej pracy. Jestem również zadowolony z tego, jak Marcin współpracuje z młodzieżą. Zawodnicy, którzy rozwijają się pod jego okiem są dobrze przygotowani do rozpoczęcia seniorskiej kariery i wierzę w to, że już niedługo coraz częściej będziemy oglądać jego podopiecznych na superligowych parkietach. - podsumowuje udane negocjacje prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

 

Marcin Janas przedłużył kontrakt z klubem do końca sezonu 2021/2022. Postanie asystentem Patrika Liljestranda oraz pierwszym trenerem Grupy Azoty SPR II Tarnów. Dodatkowo wspomoże koordynację będącej w fazie naboru klasy o profilu Piłka Ręczna w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tarnowie.

SPR Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe