Pożar stodoły w Dąbrowicy na Powiślu dąbrowskim

  • 23.06.2021, 22:02
  • OSP Szczucin
Pożar stodoły w Dąbrowicy na Powiślu dąbrowskim

W dniu 23 czerwca w godzinach południowych jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru stodoły w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów z OSP Szczucin okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy oraz obok zagrożona jest drewniana kaplica, a siły i środki nie są wystarczające. W pierwszej kolejności działania polegały na podaniu dwóch prądów wody, z czego jeden na palący się budynek gospodarczy, a drugi w obronie kaplicy. W niewielkiej odległości od zdarzenia znajdował się hydrant, który ułatwił działania i pozwolił na ciągłość w podawaniu wody podczas pożaru. Dalsze działania polegały już na dogaszeniu pożaru oraz dokładnemu przelaniu nadpalonych konstrukcji, a także rozbiórce zagrażającego budynku.

Spaleniu uległ cały budynek oraz znajdujące się w nim wyposażenie. W wyniku zaistniałego pożaru nie było osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), 2 zastępy OSP Słupiec(GBMRt, GCBA), zastęp OSP Maniów(GLM), OSP Laskówka Delastowska(GLM), OSP Mędrzechów(GBA), OSP Zalipie(GCBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA), patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Pracownicy z Zarządzania Kryzysowego  Gminy Szczucin dostarczyli napoje dla działających strażaków podczas prowadzonych działań!

OSP Szczucin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe