Będą kolejne mieszkania w Zakliczynie

  • 22.06.2021, 16:08 (aktualizacja 22.06.2021, 16:45)
  • Zbigniew Filar
Będą kolejne mieszkania w Zakliczynie
W Paleśnicy wybudowany zostanie drugi w gminie Zakliczyn wielorodzinny budynek mieszkalny. Za niespełna dwa lata oddanych zostanie tam 30 mieszkań „pod klucz”. Samorząd otrzymał na to zadanie wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego w kwocie przeszło 7,1 mln zł.

W Lusławicach zaawansowana jest już budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w przyszłym roku „pod klucz” oddanych zostanie 40 mieszkań. Dofinansowanie z utworzonego przez rząd Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 95 procent kosztów tej inwestycji (6,6 mln zł).

Teraz gmina Zakliczyn otrzymała pieniądze na drugi blok mieszkalny, który powstanie w Paleśnicy na działce obok Ośrodka Zdrowia. Tam ma być 30 mieszkań o różnym metrażu, zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi, ale również o seniorach, z wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, aby w ramach dostępności mogły korzystać z tego obiektu. Cena najmu będzie wynosić około 10-11 zł za metr kwadratowy, a więc za mieszkanie około 50 m kwadratowych miesięczny czynsz będzie wynosił około 500 zł plus koszty mediów. W perspektywie około 20 lat najemcy będą mogli nabyć mieszkania na własność.

Wsparcie finansowe do tej inwestycji z rządowego programu zakładającego rozwój budownictwa komunalnego wynosi przeszło 7,1 mln zł. Jako wkład własny gmina Zakliczyn dołoży oszczędności
z przetargu na obiekt w Lusławicach – to w sumie ponad 1,8 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostateczna wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

- Mamy już wszelką potrzebną dokumentację i przystępujemy do ogłoszenia przetargu na budowę budynku w Paleśnicy, która potrwać ma około dwudziestu miesięcy. Mieszkania gotowe będą więc w połowie 2023 roku. Konsekwentnie działamy w tym kierunku, aby mieszkańcy naszej gminy,
a zwłaszcza młodzi ludzie w poszukiwaniu własnych czterech kątów nie musieli opuszczać ziemi zakliczyńskiej i wykorzystujemy wszelkie możliwości stwarzane obecnie przez rząd
– podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe