Budowa tężni solankowej na Górze św. Marcina w Tarnowie stanęła pod znakiem zapytania. Brakuje 300 tyś zł

  • 22.06.2021, 12:55
  • Daria Kurczab
tarnow-budowa-tezni-solankowej-na-gorze-sw-marcina-stanela-pod-znakiem-zapytania-brakuje-300-tys-zl.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa tężni solankowej w miejscu dawnego amfiteatru obok restauracji na Górze św. Marcina, to projekt, który zwyciężył w głosowaniu budżetu obywatelskiego. Urzędnicy z tarnowskiego magistratu pracowali nad szczegółowym opracowaniem projektu inwestycji. W 2020 roku miał być ogłaszany przetarg, ale plany te pokrzyżowała wtedy rozwijająca się epidemia koronawirusa. W tym roku tarnowski magistrat postanowił jednak przystąpić do budowy tężni.

- Jesteśmy po otwarciu drugiego przetargu. Mamy ofertę na niewiele ponad osiemset tyś. zł. Brakuje nam w budżecie około trzystu tyś.zł. W tym momencie analizujemy możliwości budżetowe, żeby ewentualnie dołożyć środków i taką realizację przeprowadzić – mówi Rafał Nakielny.

Oprócz budowy tężni planowana jest również rewitalizacja skweru, który ma powierzchnię kilkunastu arów.

- Skwer wyłożony zostanie z płyt betonowych. Zagospodarowanie zieleni, cała mała architektura, także kompleksowy remont tego placu znajdującego się przy restauracji na Górze Marcina to plany rewitalizacji obiektu - mówi Rafał Nakielny.

Zapytaliśmy Rafała Nakielnego, dlaczego budowa tężni stanęła pod znakiem zapytania

- Na razie mamy za mało środków w budżecie. Tutaj jest kwestia taka, że żeby rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę, muszą być w pełni zabezpieczone środki, więc w tej chwili trwa analiza możliwości budżetowych i ewentualnie dołożenie 300000 zł do tej inwestycji - mówi Rafał Nakielny.

Jeśli uda się pozyskać brakujące środki, mieszkańcy już na jesień będą mogli się cieszyć z nowej tężni solankowej.

 

 

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oxymorontar
Oxymorontar 22.06.2021, 15:22
https://www.onet.pl/informacje…

Pozostałe