W gminie Skrzyszów zaprezentowano „Kreatywne Eko-Pejzaże” Klubu Gracja

  • 17.06.2021, 20:41
  • Natalia Tryba
klub-kobiet-gracja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 50 prac wykonanych podczas warsztatów Kreatywne Eko-Pejzaże zaprezentowano w przestrzeni Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Wernisaż był zwieńczeniem projektu realizowanego dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. O dofinansowanie skutecznie zabiegał Klub Kobiet Kreatywnych Gracja.

- Jest to chyba pierwsze takie wydarzenie na terenie naszej gminy, a już na pewno pierwsze takie, którego organizatorem jest nasze stowarzyszenie. Główną inspiracją do tego, by poprowadzić ten projekt i otrzymać dofinansowanie była potrzeba, oddolna potrzeba zmiany naszego otoczenia, zmiany naszej świadomości ekologicznej. 

Zdobywanie wiedzy miało odbywać się w nowatorski sposób. 

- Żeby nie tylko iść, czytać książkę jak wprowadzać naturę do otoczenia, tylko obserwując, uczestnicząc aktywnie w realizacji projektu nauczyć się, że można zmienić rzeczywistość, urozmaicić estetykę naszych domów przy użyciu innych narzędzi. 

Wykorzystanym narzędziem był chrobotek reniferowy, którego użyto do stworzenia prezentowanych prac. 

- Każda praca jest inna, każda ma inaczej dobrane kolory, każda jest inspirowana czymś innym. Dla mnie, jako prowadzącej warsztaty, to powiem, że byłam bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona. 

Zaskoczony był także  Krystian Liszka - dyrektor oddziału GAZ-SYSTEM. Spółka była organizatorem konkursu, z którego Klub Gracja otrzymał grant.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co Klub Kobiet Kreatywnych Gracja nam zaprezentował. Spodziewałem się naprawdę dobrego projektu, dlatego, że wygrał on w ogólnopolskim konkursie Funduszu Naturalnej Energii, ale nie sądziłem, że ten projekt skończy się tak wielkim sukcesem. GAZ-SYSTEM jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera lokalne inicjatywy, a jednym z nich jest właśnie ten projekt.

Wójt gminy Skrzyszów, kierując słowa uznania do członkiń klubu podkreślał, że kreatywność w nazwie klubu jest nieprzypadkowa. 

- To są naprawdę mega kreatywne kobiety, mega kreatywni ludzi. Tylko się cieszyć, że jest bardzo dużo kreatywnych pomysłów. Spektrum jest niesamowite. Teraz jest to ekologia i bardzo dobrze, bo my jako gmina też staramy się być ekologiczni. Nie tylko przez wymianę pieców, które prowadzimy co roku. Ale tutaj, oprócz walorów ekologicznych sporo można się też nauczyć. 

Działaniom artystycznym towarzyszyły bowiem prelekcje, warsztaty i spotkania integracyjne, które inspirują kolejnych mieszkańców do działania. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe