W Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie otwarto zmodernizowany oddział ortopedii

  • 16.06.2021, 17:21
  • Natalia Tryba
oddzial-ortopedii.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nastawiony na leczenie urazów narządu ruchu Oddział Ortopedyczno-Urazowy w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie przez pół roku pełnił funkcję oddziału covidowego. Kiedy już przestał służyć pacjentom z koronawirusem rozpoczął się jego remont. Unowocześniony rozpoczął działanie początkiem czerwca, a 16 czerwca odbyła się prezentacja tego, co udało się zmodernizować.

– W październiku jeszcze ten oddział można powiedzieć, że leczył pacjentów, którzy mieli COVID, natomiast od ostatnich kilku tygodni pacjenci już przebywają na zmodernizowanym oddziale. Ponad 600 tysięcy złotych zadedykowano na modernizację, ale również zakup stosownego sprzętu do rehabilitacji ortopedycznej. Jest to bardzo ważne dla pacjentów, aby warunki leczenia były godne - mówił Łukasz Smółka. 

W ramach modernizacji zostały wymienione instalacje: między innymi elektryczna. 

- Powstała nowa instalacja przyzywowa, jeśli chodzi o łączenie pacjentów i dyżurki pielęgniarek i lekarzy, powstały także nowe węzły sanitarne, nowe podłogi, czy też ściany. Oddział został gruntownie zmodernizowany. To cieszy pacjentów i lekarzy, którzy mogą leczyć w godnych warunkach -  mówił Łukasz Smółka. 
- Odległość od bloku operacyjnego - mam nadzieję, że będzie nowy - ale w tej chwili jest blisko, bo na tym samym poziomie,  to też jest usprawnienie dla personelu, ale i pacjentów - dodała Anna Czech.

Oddział składa się z trzydziestu łóżek, wolnych zostało 11. 

- Zdecydowaliśmy się na to, by nie czekać na przecięcie wstęgi. Chcieliśmy go otworzyć jak najszybciej, bo wiedzieliśmy, że tak bardzo brakuje tego oddziału, że musieliśmy odsyłać pacjentów z SOR-u, choć niektóre szpitale przyjmowały pacjentów. Czasem było tak,  że miejsc brakowało i trzeba było odsyłać pacjentów, choć byli to tacy ludzie, którzy mieszkali blisko - wyjaśniała dyrektor szpitala. 

Pierwsi pacjenci trafili na oddział ortopedii 6 czerwca. Jak podkreślał wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka - takie rozwiązanie pozwoli wrócić pacjentom do pełni sił - zarówno tym, którzy przekładali swoje zabiegi przez trwającą pandemię jak i tych, którzy potrzebują pomocy w nagłych przypadkach. 

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe