Miasto odmroziło wcześniej zablokowane fundusze rad osiedli

  • 16.06.2021, 15:57
  • Gabriela Kudła
miasto-odblokowalo-czesc-budzetow-rad-osiedli.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto odmroziło wcześniej zablokowane fundusze rad osiedli, jednak tylko w niewielkim stopniu. Oznacza to, że rady będą mogły zrealizować, jedynie część swoich tegorocznych planów. W przypadku rady osiedla Piaskówka możliwa będzie realizacja tylko jednego z wielu przewidywanych projektów.

- Połowiczne rozwiązania nie są dobre, bo to już drugi rok, gdzie rady osiedlowe dowiadują się od władz Tarnowa, od prezydenta,  że nie będzie tych pieniędzy, które miały być. Czyli no tak naprawdę dowiadujemy się, że to, co zaplanowaliśmy, nie możemy zrobić. Tak będzie w większości osiedli, również tutaj na Piaskówce. Prezydent wskazał tak naprawdę tylko jedną rzecz, którą możemy zrobić, z tych pieniędzy. To znaczy montaż toalety w Parku PiaskówkI - mówi Mirosław Biedroń, radny Rady Miejskiej w Tarnowie. 

Jak dodaje Mirosław Biedroń, pozostałe inicjatywy, które zostały uwzględnione w budżecie rady osiedla Piaskówka na ten moment nie mogą być zrealizowane. 

- Żadne spotkania, żadne wspólne śpiewania, żadne rzeczy takie miękkie, o których w tej chwili, myślę, że warto przede wszystkim mówić i które powinny się dziać, bo tarnowianie tak, jak z resztą wszyscy pragną w tej chwili spotkań. Pragną na nowo zbudować relację między sobą, obawiam się, że tych rzeczy będzie i u nas i na innych osiedlach bardzo mało - dodaje Mirosław Biedroń. 

Z podobną sytuacją społecznicy mierzyli się w ubiegłym roku, wtedy również rady osiedla dysponowały tylko częścią zaplanowanego budżetu. 

- To nie o to chodzi w budowaniu prawdziwego Tarnowa. Tarnowa, który  ma być w dużej części oparty o społeczników, o tych ludzi, którym się chce. Połowiczne odmrażanie, dobrze, że jest, bo to jest jasne, ale to nie tak powinno wyglądać. Ja myślę, że żadni społecznicy i żadne rady osiedla nie będą  w tej chwili zadowoleni, nie będą mówili dobrze, cieszymy się, dziękujemy, że tak się stało - mówi Mirosław Biedroń. 

Wśórd środowiska społeczników pojawiają się liczne obawy, czy przewidywana kolejna, czwarta fala nie sprawi, że fundusze po raz kolejny zostaną zamrożone. 

- Można w tej chwili nawet w zakładach bukmacherskich robić zakłady, czy te pieniądze będą zamrożone. Ja stawiam, że na pewno będą zamrożone i tak większość społeczników uważa. To się zaczyna stawać normą w Tarnowie, coś się mówi, robi się co innego - dodaje Mirosław Biedroń. 

To czy pieniądze zostaną zamrożone, zweryfikuje jednak przyszłość, która jest niezależna od Tarnowa. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe