Rozpoczęły się obchody 100-lecia powstania I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej

  • 15.06.2021, 16:00 (aktualizacja 15.06.2021, 16:14)
  • Natalia Tryba
jubileusz-liceum-dabrowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Panelem dyskusyjnym w Dąbrowskim Domu Kultury rozpoczęły się obchody 100-lecia powstania I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Choć główne uroczystości zaplanowano na październik - program świętowania jest tak obszerny, że w znalazły w nim miejsce konkursy, zawody sportowe, koncerty i uroczysta gala jubileuszowa. Spotkanie w domu kultury było poświęcone edukacji.

- Chcemy rozmawiać o edukacji. O szkole, jaka była kiedyś, jaka jest dzisiaj i co nas czeka w przyszłości, czyli czego życzymy sobie na lata następne. Do panelu ekspertów zaprosiliśmy pięciu prelegentów: nauczycieli emerytów, pracowników uczelni wyższych, pracowników Stowarzyszenia Miasta w Internecie, które odpowiedzialne jest za wdrażanie cyfryzacji szkół. 

Jubileusze I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej organizowane są m.in. w przestrzeni Domu Kultury. Tak było i tym razem.

- Tak się składa, że w historii poszczególnych jubileuszy Liceum im. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbywały się właśnie w tej sali np. 70-lecie, 75-lecie. To dobrze, dlatego, że tutaj możemy w komfortowy i wygodny sposób celebrować, wspominać i odnosić się do współczesności. 

W tym współczesnym wymiarze warto zauważać powiązania pomiędzy edukacją i kulturą. 

- Bo przecież  kultura i oświata to jest tak naprawdę inwestycja nie tylko w przyszłe pokolenie, młodzież, ale również tworzenie kody genetycznego lokalnej społeczności. To zwracanie uwagi na historię, ale też na to co przed nami i jakie zadania stoją przed społecznością lokalną. W kulturze i jednostkach oświatowych kształci się ludzi, którzy będą przyszłością naszego społeczeństwa i narodu. 

Jak podkreślał wicestarosta powiatu dąbrowskiego jubileusz 100-lecia pokazuje, że na przestrzeni dziejów placówce udało się wiele osiągnąć. 

- Sto lat to już jest poważny jubileusz, dlatego poważnie do niego podchodzimy. Na przestrzeni 100 lat wydarzyło się dużo w Dąbrowie Tarnowskiej. Wychowaliśmy mnóstwo absolwentów, część z nich zajmuje czołowe stanowiska w różnych kategoriach życia. 

Zadaniem placówki jest to, by kolejni absolwenci również osiągali jak najlepsze wyniki.

- Dążymy do szkoły, która będzie szkołą przyjazną młodzieży, szkołą, w której uczniowie nie będą anonimowi, szkołą, w której każdy nauczyciel, pedagog, pracownik  będzie odpowiedzialny za swoje zadanie i wychowanie.

Te założenia są głównymi planami na funkcjonowanie I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. 
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe