Skrzyszów. Śmieciarz stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

  • 15.06.2021, 14:03
  • KMP Tarnów
Skrzyszów. Śmieciarz stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie
Nie jeden z nas podczas wyprawy na łono przyrody natknął się na widok sterty śmieci, porzuconych przez skrajnie nieodpowiedzialnych i nie dbających o nasze środowisko naturalne wandali. To jedno z poważniejszych przewinień jakie wyrządzić możemy my-ludzie matce naturze. Dlatego ważne jest aby reagować, piętnować i ścigać sprawców tych podłych zachowań.

Jedną z osób zanieczyszczających przyrodę namierzyli policjanci Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej. Mowa o 24-letnim mieszkańcu Skrzyszowa, który wiosną porządkował poddasze swojego domu i zamiast pozbyć się zgromadzonych tam śmieci w cywilizowany sposób, wywiózł stertę odpadów porzucając je w polach.

W połowie kwietnia właściciel gruntu zauważył zalegające na jego posesji śmieci i zdecydował o złożeniu zawiadomienia na policji. I dobrze zrobił, bo dzięki temu sprawa porzuconych odpadów nabrała tempa i znalazła swój szczęśliwy finał. Dzięki zaangażowaniu pracujących nad nią policjantów, już podczas przeglądania nieczystości udało się wpaść na trop, który doprowadził najpierw do rodziny sprawcy, a później do niego samego. Początkowo mężczyzna zaprzeczał wszystkiemu. Jednak w obliczu przytłaczających i skrupulatnie zebranych dowodów, w końcu nie miał wyjścia i do wszystkiego się przyznawał.

Za pozbycie się śmieci na polnym gruncie grozi mu on do 5 tysięcy złotych grzywny oraz kara nagany. Musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd.

Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które póki co zmuszona była ponieść gmina.

 

 

 

 

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe