Będzie II tura wyborów w Ciężkowicach

  • 14.06.2021, 10:39
  • Wioletta Zarębska
untitled2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W głosowaniu, które zostało przeprowadzone 13 czerwca żaden z kandydatów nie uzyskał co najmniej połowy głosów, a to oznacza, że potrzebna jest II tura wyborów by wyłonić burmistrza Ciężkowic. Przypomnijmy, że o to stanowisko ubiegało się czterech kandydatów: przedsiębiorca Robert Figas, mieszkanka Dorota Mazur, przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach – Michał Koralik i radny powiatu tarnowskiego – Stanisław Kuropatwa.

- Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o przeprowadzeniu ponownego głosowania w dniu 27 czerwca w godzinach od 7:00 do 21:00. Głosowanie będzie się odbywało w tych samych lokalach wyborczych, w których odbyło się pierwsze głosowanie – Anna Zdańska-Barliga.

W drugiej rundzie zmierzy się dwóch kandydatów.

- Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, w której wskazała kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów. To jest Michał Koralik, Stanisław Kuropatwa, którzy będą brali udział w II turze głosowania - Anna Zdańska-Barliga.

Do urn przyszło 3459 osób, czyli frekwencja wyniosła 39% i była niemal 10% niższa niż w wyborach samorządowych w 2018 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe