Stanica rowerowa w Brniu przyciąga turystów z całej Polski

  • 12.06.2021, 20:13
  • Natalia Tryba
stanica-rowerowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Otwarta w 2020 roku stanica rowerowa w Brniu działa na pełnych obrotach – nie tylko dwóch kółek napędzanych siłą ludzkich mięśni, ale także organizując czas turystom, którzy odwiedzają Powiśle. Fanów turystyki rowerowej jest coraz więcej. Jedną z odwiedzających dąbrowszczyznę grup pilotował Karol Mikos.

Miejsce zakończenia wycieczki nie było przypadkowe. Stanica w Brniu pełni funkcję rowerowej stolicy Powiśla. 

Można też zwiedzać powiat dąbrowski na prywatnych rowerach tak jak zrobiła to grupa „Wiatr w szprychach”. 
Dąbrowskie trasy docenili także najmłodsi uczestnicy wycieczki. 

Płaski teren Powiśla sprzyja turystyce rodzinnej, początkujący kolarze mogą tutaj rozpoczynać swoje treningi. Spotkanie w Brniu było okazją, by porozmawiać na temat projektów będących kontynuacją dotychczasowego rozwoju małopolskiej turystyki rowerowej.

Najbliższą okazją do zwiedzania dąbrowszczyzny na rowerze będzie wydarzenie pn. Tour de Powiśle Dąbrowskie im. oddziału AK „Drewniaki”. Na uczestników czeka kilka tras - a najdłuższa ma długość 72 kilometrów. Wyścig zaplanowano na 27 czerwca.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe