Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Pleśnej

  • 12.06.2021, 13:41
  • Natalia Tryba
pcpr-plesna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na 30 maja przypada święto wszystkich rodzin zastępczych, jednak powiat tarnowski zadecydował, że cały czerwiec zostanie poświęcony najmłodszym mieszkańcom. Na terenie gminy Pleśna zorganizowano piknik, a do udziału zaproszono ponad 80 rodzin, które podjęły trud wychowywania dzieci, dla których pierwsze lata życia nie były najłatwiejsze. Rodzicom dziękowano za trud, troskę i poświęcenie, a wszystkie przygotowane atrakcje miały sprawić maluchom jak najwięcej frajdy.

Jak podkreślał starosta powiatu tarnowskiego taka liczba rodzin zastępczych to powód do dumy. Choć potrzeb nadal jest sporo, dzięki działaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, coraz więcej dzieci znajduje kochający dom. 

Gospodarzem tegorocznego, powiatowego dnia rodzicielstwa zastępczego po raz kolejny była gmina Pleśna. 

Niezależnie od tego, w jakim wieku są dzieci - wszystkie tak samo potrzebują opieki i miłości. To właśnie dzięki rodzinom zastępczym mają szansę  być szczęśliwe. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe