Prezydent Ciepiela chce rozszerzyć granice miasta o obszar gminy Tarnów

  • 10.06.2021, 18:56
  • Wioletta Zarębska
Prezydent Ciepiela chce rozszerzyć granice miasta o obszar gminy Tarnów
"W trakcie spotkania w tarnowskim ratuszu ws aglomeracji tarnowskiej złożyłem wójtowi Gminy Tarnów propozycję zgodnego połączenia Tarnowa i Gminy Tarnów" - poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Zdaniem włodarza miasta, propozycja, którą złożył wójtowi gminy Tarnów jest korzystna dla mieszkańców.

W poście opublikowanym na facebooku prezydent Ciepiela wyliczał, że podjęcie takiej decyzji spowodowałoby, że do budżetu trafi wtedy około 100 milionów złotych w ramach premii za połączenie, obniżą się koszty administracji, bo urzędy zostałyby połączone, mniej zapłaciliby mieszkańcy gminy Tarnów za odbiór odpadów komunalnych, a autobusy miejskie znów kursowałyby na terenie gminy Tarnów. Ponadto prezydent Tarnowa upatruje korzyści w nowych terenach inwestycyjnych oraz proponuje mieszkańcom gminy bezpłatny dostęp do infrastruktury sportowej dla wszystkich szkół połączonych gmin. 

Prezydent Roman Ciepiela wymienia też samorządy, które zdecydowały się na takie połączenie. Jest wśród nich m.in. Rzeszów, Zielona Góra czy Opole. 

"Czas na Tarnów" - podsumowuje Ciepiela. 

Na razie nie znamy stanowiska wójta gminy Tarnów. Do sprawy będziemy wracać. 

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe