Mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego będą zbierali nakrętki, by wesprzeć niepełnosprawne dzieci

  • 09.06.2021, 17:06
  • Natalia Tryba
serce-w-legu-tarnowskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W gminie Żabno serca rosną jak grzyby po deszczu. Wszystko za sprawą mieszkańców, którzy chcą się angażować. Pomagają w tym zbiórki – w tym ta coraz bardziej popularna – związana z plastikowymi nakrętkami. Tym razem czerwony pojemnik w kształcie serca stanął w Łęgu Tarnowskim i to właśnie mieszkańcy tej miejscowości byli inicjatorami akcji. Wsparli ich więźniowie osadzeni w Tarnowskim Zakładzie Karnym.

 – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że rozmaite stowarzyszenia i organizacje zgłaszają się do nas z prośbą o utworzenie tych serc i my je możemy wykonywać. Osadzeni mają zatrudnienie, czują się potrzebni. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ misja, którą wykonujemy w Zakładzie Karnym się spełnia - mówi ppłk Maciej Możdżeń - dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie. 

 – Przede wszystkim skazani to są ludzie. To są ludzie, którzy mają emocje, to ludzie, którzy bardzo często byli skrzywdzeni w okresie dziecięcym. To ludzie, którzy nie byli dowartościowywani. W tym momencie oni uczą się od samego początku jak czynić dobro dla innych, bo w swoim życiu zaznali wiele zła. 

 Do tworzenia serc na nakrętki angażowani są więźniowie zarówno z zamkniętej jak i półotwartej części Zakładu Karnego. 

Serce, które trafiło do Łęgu Tarnowskiego to jedno z trzech, które powstały w ostatnich tygodniach. Szkoły i wszelkie organizacje zgłaszają się do Zakładu Karnego prosząc o pomoc w kolejnych inicjatywach, bo osób, którym trzeba pomóc wciąż jest wiele. Jak mówi Dorota Szpilska - pomysłodawczyni wielu akcji charytatywnych w gminie Żabno - wszystkie zbiórki angażują mieszkańców a najlepszym przykładem jest postawiony w maju samochód, do którego wrzucane są puszki. 

Pieniądze, które uda się zdobyć ze sprzedaży zebranych nakrętek trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Żabno. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe