Błonie. "Nie zastąpi Ciebie nikt", czyli gminny konkurs o św. Janie Pawle II

  • 08.06.2021, 14:24
  • Wioletta Zarębska
blonie-nie-zastapi-ciebie-nikt-czyli-gminny-konkurs-o-sw-janie-pawle-ii.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Nie zastąpi Ciebie nikt" pod tym hasłem zorganizowano gminny konkurs poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć w nim udział już po raz piętnasty. W tym roku ze względu na obecną sytuację konkurs zorganizowany był w formie zdalnej, chętni mieli do wyboru: stworzyć pracę plastyczną lub nagrać piosenkę o Papieżu Polaku. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej w Błoniu.

- Organizując ten konkurs, a dzieci biorąc w nim udział - dziękujemy za dar życia św. Jana Pawła II. Chcemy, żeby on był ciągle postacią bliską dla dzieci, młodzieży – mówiła Barbara Kałdan-Molczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu.

- Poznając człowieka w taki właśnie sposób musimy troszkę o nim poczytać, musimy go poznać. Dobrze wiemy, że Jana Pawła II te dzieciaki już nie pamiętają, bo urodziły się później niż zmarł. Jest to wielki człowiek, wielki Polak, wielki czciciel Pana Boga, dlatego warto, żeby dzieci w takim duchu i z takimi idolami się wychowywały – ks. Piotr Barczyk, proboszcz parafii w Błoniu.

Należy zaznaczyć, że konkurs odbył się pod patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Udział w nim wzięli uczniowie z niemal każdej szkoły z terenu gminy.

- Wzięłam udział, bo Jan Paweł II ma dla mnie duże znaczenie, przypomina mi o mojej zmarłej babci, lubię też śpiewać na co dzień – mówiła uczennica Szkoły Podstawowej w Błoniu.

- To była taka spontaniczna decyzja, moja nauczycielka ze szkoły napisała do mnie przez Social Mediach czy nie chciałabym wziąć udziału. Zgodziłam się. Nagrałam na zajęciach piosenkę, u mnie na wokalu. To nie było wszystko takie profesjonalne, ale cieszę się, że wygrałam – dodawała uczennica Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich.

W trakcie rozdania nagród obecna była posłanka Anna Pieczarka.

- Jan Paweł II jest patronem naszej pięknej Małopolski uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego. Dla mnie osobiście Jan Paweł II to taki przyjaciel, taka nieodzowna postać w moim życiu, która zawsze uspokaja, ale która też dodaje takiej energii. Dzisiaj obecność dzieci, laureatów w szkole świadczy o tym, że Jan Paweł II, Ojciec Święty, nasz rodak, towarzyszy nam w każdym dniu – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

Na zakończenie wydarzenia uczniowie szkół z terenu gminy, nauczyciele i wszyscy obecni na rozdaniu nagród pomodlili się do ojca świętego Jana Pawła II wspólnie śpiewając jego ulubioną "Barkę".

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe