Bochnia. Kierujący 16-tonowym zespołem pojazdów miał ponad promil alkoholu

  • 04.06.2021, 14:35
  • Natalia Tryba
Bochnia. Kierujący 16-tonowym zespołem pojazdów miał ponad promil alkoholu
Od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni od prowadzili czynności związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach w trakcie „długiego weekendu”. Sprawdzając zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, jako miejsce kontroli wybrali punkt znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych, na bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 94.

Około godz. 8:30, funkcjonariusze zatrzymali kierującego zespołem pojazdów o łącznej masie całkowitej 16 ton. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 24 km/ h. Co więcej, w trakcie kontroli został on przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar pokazał ponad 1 promil alkoholu. 51-letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego za brawurową jazdę na „podwójnym gazie” grozi wysoka kara. Już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierujący odpowie za popełnione wykroczenie tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za przestępstwo z art. 178 a par. 1 kk. tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe