Oświadczenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unii Tarnów w sprawie wyboru prezesa

  • 28.05.2021, 15:07
  • Źródło: Rada Nadzorcza ŻSSA Unia Tarnów
Oświadczenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unii Tarnów w sprawie wyboru prezesa
Publikujemy oświadczenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unii Tarnów nadesłane na naszą skrzynkę redakcyjną.

Drodzy Kibice tarnowskich „Jaskółek”,

w nawiązaniu do poprzedniego oświadczenia z dnia 20 maja br. oraz kolejnych doniesień medialnych dotyczących sytuacji Klubu pragnę poinformować co następuje.

W dniu 26 maja 2021 r. odbyło się kolejne posiedzenie władz Spółki. Co ważne, a co wydaje się nie zawsze zrozumiałe – Spółka jest w pełni firmą PRYWATNĄ, posiadającą sześciu właścicieli, funkcjonującą ze środków samych właścicieli, jak i sponsorów skupionych wokół Spółki. Jak uprzednio informowaliśmy w trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej zamiarem Rady było wysłuchanie - jak donosiły portale (m.in. redaktor Dariusz Ostafiński z INTERIA.PL ) poważnego, potencjalnego inwestora ŻSSA Unia Tarnów. Inwestor ten w osobie Pana Mariusza Siekaniec był również kandydatem na Prezesa Zarządu Spółki. Dlatego z pewnym zdziwieniem przyjęliśmy w przeddzień posiedzenia Rady informację, że osoba kreowana na zbawcę tarnowskiego żużla Pan Mariusz Siekaniec za pośrednictwem mediów w rozmowie z redaktorem Ostafińskim złożył oświadczenie, że już nie chce być Prezesem ŻSSA Unia Tarnów.

Drodzy Kibice, nie jest to miejsce na przedstawianie roli Prezesa Zarządu spółki kapitałowej. Mamy tylko nadzieję, że zdajecie sobie sprawę jak bardzo ważna i odpowiedzialna jest to funkcja. Prezes Zarządu Spółki Akcyjnej m.in reprezentuje Spółkę na zewnątrz, prowadzi jej sprawy, koordynuje, nadzoruje finanse oraz pracowników, itp. Od osoby pełniącej tą funkcję w szczególności wymaga się odpowiedniego wykształcenia, stosownego doświadczenia w kierowaniu zespołem, operatywności
i przedsiębiorczości. Zamiarem władz Spółki, a przede wszystkim właścicieli było poznanie propozycji zmiany sposobu zarządzania klubem i jego dalszego finansowania , a także czego w zamian oczekuje Pan Siekaniec od Spółki. Niestety kandydat na Prezesa Zarządu w trakcie pierwszego spotkania złożył tylko oświadczenie , że chce być prezesem zarządu spółki , chce zmienić trenera drużyny, zmienić toromistrzów oraz zakontraktować nowego 40 letniego zawodnika, który zmienić miałby siłę tarnowskiej drużyny. W dniu wczorajszym Pan Mariusz Siekaniec nie przybył na posiedzenie Rady Nadzorczej ŻSSA Unia Tarnów. Na marginesie wyrazić należy obawy czy wobec doniesień medialnych w zakresie przebiegu dotychczasowej kariery zawodowej kandydata i ogłoszenia przez niego upadłości konsumenckiej Pan Mariusz Siekaniec byłby w stanie spełnić wymogi stawiane przed kandydatem na członka Zarządu ŻSSA Unia Tarnów.

W tym stanie rzeczy Rada Nadzorcza ŻSSA Unia Tarnów w najbliższym czasie ogłosi postępowanie kwalifikacyjne (konkurs) na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Na koniec w imieniu władz Klubu proszę o wspieranie drużyny w nadchodzących spotkaniach.
 

W imieniu akcjonariuszy i Rady Nadzorczej ŻSSA Unia Tarnów

Robert Stankowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Źródło: Rada Nadzorcza ŻSSA Unia Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vitia52
Vitia52 28.05.2021, 19:13
30 lat chodziłem na mecze, bywało różnie ale była wiara w klub. Teraz zwróciłem karnety. Koniec,
kibic
kibic 28.05.2021, 18:36
Narobiliście dziadostwa razem z Sadym to teraz szukacie JELENIA zeby na niego wszystko zwalić , A FE NIEŁADNIE .

Pozostałe