Minister Andrzej Adamczyk z gospodarską wizytą na budowanej obwodnicy Tuchowa

  • 24.05.2021, 21:44
  • Wioletta Zarębska
minister-andrzej-adamczyk-z-gospodarska-wizyta-na-budowanej-obwodnicy-tuchowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa obwodnicy Tuchowa. Niespełna trzykilometrowy odcinek ma znacząco odciążyć centrum miasta wyprowadzając z niego ruch, a przez to minimalizując hałas i ilość spalin w centrum podtarnowskiej miejscowości. Gospodarską wizytę na placu budowy złożył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Każda obwodnica, w każdym mieście to przede wszystkim ulga, ulga tym, którzy na co dzień cierpią z powodu przetaczającego się ruchu samochodowego przez centra ich miast, osiedli, obok ich domów. To zwiększone poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W tym przypadku to kolejna funkcja – funkcja przeciwpowodziowa – wyjaśniał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wyjaśnijmy, że część obwodnicy zlokalizowanej w rejonie ul. Ryglickiej w Tuchowie będzie równocześnie wałem przeciwpowodziowym. Takie zaplanowanie inwestycji było kluczowe, ponieważ mieszkańcy tej części miasta doświadczali w przeszłości zalania swoich posesji przez pobliską rzekę Biała.

- Budowa obwodnicy Tuchowa jest to bardzo ważne przedsięwzięcie nie tylko dla mieszkańców naszej pięknej gminy, ale także dla mieszkańców całego powiatu tarnowskiego. Każdy, kto choć raz miał okazję przejeżdżać przez centrum Tuchowa w godzinach szczytu, lub w trakcie tradycyjnego wtorkowego jarmarku wie, jak długi czas potrzeba, żeby pokonać tę krótką trasę przez centrum Tuchowa – mówił radny gminy Tuchów, Mateusz Janiczek.

- W imieniu mieszkańców naszej gminy serdecznie dziękuję za tę dobrą współpracę. Za tak duże wsparcie, które otrzymujemy właściwie już od wielu lat – mówiła Magdalena Marszałek, burmistrz miasta i gminy Tuchów.

Obwodnicę Tuchowa buduje samorząd województwa małopolskiego. Inwestycja rozpoczyna się przy ul. Ryglickiej w Tuchowie, a kończy w Dąbrówce Tuchowskiej. Nowopowstała trasa zostanie włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 977. Na odcinku o długości 2,7 km powstanie 3 ronda i dwa wiadukty.

- Pokazujemy, że inwestycja, która była rozpoczęta w 2020 roku, w maju – bo w maju było wbicie łopaty – zgodnie z deklaracjami inżynierów, z deklaracjami wykonawcy, ta inwestycja zostanie zakończona w 2021 roku na Sylwestra – zapewniał wicemarszałek województwa małopolskiego, Łukasz Smółka.

Budowa obwodnicy pochłonie 63,3 milionów złotych, z czego prawie 49 milionów złotych pochodzi z funduszy unijnych, 12 milionów dokłada województwo małopolskie, a 2,8 miliona złotych – gmina Tuchów.

- Inwestycja jest oczekiwana od wielu lat. Obiecywana przez wiele lat, ale wreszcie samorząd wojewódzki, w którym dominuje Prawo i Sprawiedliwość, realizuje to zadanie – chwalił obecny w Tuchowie Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.

- Mieszkańcy gminy Tuchów, mieszkańcy powiatu tarnowskiego są bardzo dumni, że już tak duży odcinek prac został wykonany – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze już na koniec roku, tego bieżącego ten odcinek drogi, obwodnicy Tuchowa, zostanie przekazany do eksploatacji – zapewniał poseł Wiesław Krajewski.

Dodajmy, że w trakcie wizyty ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Tuchowie towarzyszyło mu wielu polityków, obecni byli przedstawiciele władz województwa i samorządu wojewódzkiego oraz posłowie ziemi tarnowskiej i lokalni samorządowcy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe