Prom w Otfinowie został unieruchomiony do końca lipca

  • 24.05.2021, 12:42
  • Daria Kurczab
1prom-w-otfinowie-zostal-unieruchomiony-do-konca-lipca.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przeprawa promowa na rzece Dunajec w miejscowości Otfinów w ciągu drogi powiatowej prowadzącej z Dąbrowy Tarnowskiej jest nieczynna. Powodem zamknięcia promu rzecznego są prace remontowe, które potrwają ok. 10 tygodni. Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie podał, że zaplanowany remont promu ma na celu jego kompleksowe odnowienie, aby możliwe było przedłużenie świadectwa zdolności żeglugowej.

- Ostatnie badania, które były wykonane na tym promie 5 lat temu, wskazywały na to, że po 5 latach przy odnawianiu zezwolenia będziemy musieli przeprowadzić remont kapitalny. Wykorzystaliśmy cały ten czas do 20 maja tego roku i ogłosiliśmy przetarg. Wprowadziliśmy teraz firmę na roboty polegające na remoncie kapitalnym tego promu - mówi Stanisław Pyzdrek.

W ramach remontu w promie wymienione zostaną wszystkie elementy drewniane, zrobiony będzie przegląd stanu jakości blach poszycia, a na końcu cała jednostka zostanie wymalowana. Wymienione zostaną także wszystkie koła ratunkowe.

- Oprócz tego zostaną uzupełnione też wszystkie dodatkowe urządzenia, które straciły atest w okresie lub stracą w najbliższym czasie, czyli chodzi tutaj o pontony, zostanie też wyremontowana łódź ratownicza także w ramach tego remontu, który firma zobowiązała się wykonać, zostanie troszeczkę odnowiony budynek gospodarczy zlokalizowany w rejonie tego promu – mówi Stanisław Pyzdrek.

Zapytaliśmy, jaki jest koszt remontu promu.

- Koszt po przetargu jest to 183000 zł. Termin wykonania to 10 tygodni od terminu podpisania umowy do czasu zakończenia remontu - mówi Stanisław Pyzdrek.

Do czasu zakończenia remontu drogowcy zalecają objazdy między innymi przez most w Biskupicach oraz przez prom w Siedliszowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe