Węgierscy pielgrzymi odwiedzili miasto narodzin i spoczynku gen. Józefa Bema

  • 28.06.2018, 17:57 (aktualizacja 28.06.2018, 18:12)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-06-28-narodowa-pielgrzymka-wegrow-w-tarnowiecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Narodowa Pielgrzymka Węgrów przybyła do Tarnowa. Ponad 800 osób tym samym zawitało do naszego miasta. Węgrzy znają Tarnów z historii o wspólnym bohaterze narodowym - gen. Józefie Bemie, którego do dziś nazywają ojczulkiem.

Węgrzy już po raz 3 zdecydowali odwiedzić Tarnów podczas Narodowej Pielgrzymki do Częstochowy. Pielgrzymów mieszkańcy naszego miasta witali na tarnowskim dworcu. Później była modlitwa w katedrze oraz zwiedzanie "węgierskich miejsc" w Tarnowie.

Pod pomnikiem gen. Józefa Bema jak również przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty. Był to hołd dla żołnierzy walczących o niepodległą Polskę. Węgrzy, którzy przybyli do Tarnowa odwiedzili też miejsce spoczynku swojego gen. Józefa Bema.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe