Tarnów. Powstanie 9 nowych bloków na terenie byłego Owintaru? Jest raport środowiskowy dotyczący inwestycji

  • 18.05.2021, 13:04
  • Daria Kurczab
tarnow-powstanie-9-nowych-blokow-na-terenie-bylego-owintaru-jest-raport-srodowiskowy-dotyczacy-inwestycji.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na miejscu byłych zakładów Owintar od strony ul. Bandrowskeigo inwestor planuje wybudować 9 bloków mieszkalnych z możliwością prowadzenia na parterach działalności usługowej. Mają one mieć od 8 do 12 pięter. Firma – Browar Krakowska złożyła raport o oddziaływaniu na środowisko dla tej inwestycji.

- Raport odnosi się do inwestycji, która przewiduje wykonanie 9 budynków. To są trzy budynki 12-kondygnacyjne, trzy budynki 10-kondygnacyjne i trzy budynki 8-kondygnacyjne. Raport analizuje poszczególne komponenty środowiska i odnosi się do oddziaływania inwestycji na przedsięwzięcia, środowisko, przyrodę, na ludzi i otoczenie – mówi Marek Kaczanowski.

W chwili obecnej inwestor złożył wniosek o zawieszenie postępowania na okres dwóch miesięcy.

- Na razie czekamy na uzupełnienie raportu o stanowisko konserwatora zabytków i dopiero po otrzymaniu tego stanowiska będzie dalej procedowane to postępowanie - mówi Marek Kaczanowski.

Jak dodaje Marek Kaczanowski, w każdym raporcie środowiskowym ustalane są warunki, jakie inwestor musi spełnić, aby dane przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane.

-Akurat to przedsięwzięcie nie ma dużego oddziaływania na środowisko, na przyrodę, na ludzi. Dlatego nie spodziewamy się tutaj jakiś dużych obostrzeń, natomiast będzie to jeszcze uzgadniane z regionalną dyrekcją Ochrony Środowiska - mówi Marek Kaczanowski.

Obecnie inwestor czeka na wytyczne konserwatora zabytków o warunkach zabudowy.

- Konserwator może sobie zażyczyć korekty samej konstrukcji czy samych budynków i wtedy może to mieć wpływ na oddziaływanie na środowisko, dlatego inwestor prosił o wstrzymanie się do czasu uzyskania stanowiska konserwatora, żeby to oddziaływanie można było określić konkretnie dla tych budynków, które będą mogły być zrealizowane - mówi Marek Kaczanowski.

Po otrzymaniu warunków środowiskowych inwestor może przystąpić do budowy.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żeby nie było kolejnych kloców
Żeby nie było kolejnych kloców 19.05.2021, 10:27
Mam nadzieję, że zrobią tam ładną zieleń a bloki nie będą przypominać szarej kupy z broszurki. W Tarnowie przydałby się dobry architekt na skalę projektów 25 Verde: Corten Forest, 8 House: Gentle giant, Boréal: Embracing nature a nie kolejne kloce. Jeśli bloki mają przypominać to co się wybudowało u podnóża Marcinki to jakiś śmiech na sali, bo to bardziej szpeci krajobraz niż urozmaica.
nie dobre pomysły
nie dobre pomysły 19.05.2021, 03:08
I gdzie teraz żule będą mieszkać ? będzie wiecej na ławkach
gghh
gghh 18.05.2021, 21:51
zayebac wszystko betonem w pobliskim parku wyciąć jeszcze trochę drzew bo za dużo zieleni, chodniki juz na tyle szerokie że nawet psy mogą wjechać nie do pomyślenia w latach 90 gdzie to biegały po parku od lewej do prawej.

Pozostałe