Odpowiedzą za bazgranie po tarnowskich murach i przystankach

  • 18.05.2021, 12:34
  • Natalia Tryba
Odpowiedzą za bazgranie po tarnowskich murach i przystankach
Dwóch 18-latków z Tarnowa oraz ich 17-letni kolega z powiatu tarnowskiego odpowiedzą za pomalowanie 11 obiektów.

Przeszło dwa miesiące temu cała trójka, naniosła wulgarne napisy o kibicowskiej treści, na siedmiu wiatach przystanków, gminnym budynku, elewacji sklepu i budynku gospodarczego oraz na ogrodzeniu prywatnej posesji. A wszystko rozegrało się w miejscowości Wola Rzędzińska podczas jednej tylko nocy, po tym jak jeden z nich zabrał rodzicom samochód. Młodzi jeździł po okolicy, zatrzymywali się w wybranych przez siebie miejscach i bazgrali farbami w sprayu, po czym tylko się dało. Dla niepoznaki jeden używał kominiarki.

Dzięki oku kamer zamontowanych na terenie wioski tarnowskim policjantom udało się zidentyfikować wandali, którzy usłyszeli już zarzuty. Pocieszające w całej historii jest to, że chcą oni naprawić wyrządzone przez siebie szkody, pokrywając koszty usunięcia bazgrołów i nawet zaczęli już to robić.

W tym przypadku skończyło się jedynie wykroczeniem i postępowaniem w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Młodym mężczyznom grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności. Dodajmy, że uszkodzenie mienia może być przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Natalia Tryba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe