Ponad 160 chętnych na 6 wakatów w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

  • 17.05.2021, 16:10
  • Natalia Tryba
strazacy-6-wakatow-v2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończył się pierwszy etap naboru do grona tarnowskich pożarników. Ogłoszono go w kwietniu, a dotyczył on sześciu wolnych miejsc dla strażaków-ratowników. Do 7 maja zgłosiło się 167 chętnych, z czego zdecydowana większość przeszła do drugiego etapu.

–  Kolejny etap to sprawność fizyczna. W trzecim sprawdzamy lęk wysokości to jest wyjście na 30 metrów na drabinę. W kolejnych etapach jest już rozmowa kwalifikacyjna. To wszystko odbywa się w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Piąty etap to już złożenie dokumentów, czyli pochwalenie się umiejętnościami i zdobytymi kwalifikacjami, które muszą być potwierdzone - mówi mł. bryg. Paweł Mazurek.

Brane są pod uwagę ukończone kursy np. prawo jazdy na podnośniki czy też uprawnienia nurkowe. Kursy powinny być udokumentowane świadectwami bądź legitymacjami. Po przejściu 5 etapów wyłaniani są kandydaci.

– Którzy są kierowani na komisję lekarską. To już szósty, ostatni etap. Jeżeli przejdą, to zostaną prawdopodobnie przyjęci, bo jest tylko 6 miejsc. Pośród tej grupy, która zdobędzie najwyższą liczbę punktów, ale zostanie także wyznaczona lista rezerwowych, zostanie skierowana na komisję lekarską MSWiA w Krakowie. Tam odbędą wszystkie badania - wyjaśnia rzecznik KM PSP.

Liczba zgłoszonych uczestników jest bardzo duża, więc konkurencja jest spora. 

– Na 6 etatów to wychodzi 28 kandydatów na jeden etat. To jest bardzo duża konkurencja. Można to porównać do co niektórych kierunków studiów, bo te najbardziej popularne i te, które cieszą się dużym zainteresowaniem studentów to ok. 30 osób na jedno miejsce, więc jeśli my mamy 28 to jest sporo, to jest naprawdę sporo kandydatów - dodaje Paweł Mazurek.

Kandydaci zostaną wyłonieni na przełomie lipca i sierpnia, więc jeśli pozytywnie przejdą badania lekarskie to nowi strażacy zostaną przyjęci początkiem września. 


 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małopolska
Małopolska 17.05.2021, 21:45
Wiadomo dla czego tylu chętnych do straży - emeryturka wcześniejsza a później można dorobić !!!!!Liczę że Duda wprowadzi obiecane emerytury stażowe

Pozostałe