Inwestycje w Żabnie z myślą o dzieciach i młodzieży

  • 12.05.2021, 16:49
  • Natalia Tryba
inwestycje-zabno.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rewitalizacja stawów przy ul. św. Jana w Żabnie oraz budowa żłobka w Łęgu Tarnowskim – to dwie z wielu inwestycji prowadzonych na terenie gminy. Te, konkretne, stawiają na rozwój i rozrywkę dla młodszej części mieszkańców. Przy stawach powstaje miejsce wypoczynku i skate park a żłobek pomieści 40 dzieci. Jego budowa ma się zakończyć w styczniu 2022 roku.

- W tym momencie mamy już fundamenty, które są zasypane i ściany będą szły do góry. Obiekt położony w bardzo dobrym miejscu, bo znajduje się zarówno w sąsiedztwie z parkiem i w sąsiedztwie przedszkola, co jest bardzo ważne dla rodziców i dla samych najmłodszych.

Obiekt jest usytuowany w takim miejscu, że można do niego bez kłopotu dojechać z każdej miejscowości w gminie.

- Sam żłobek będzie wyposażony w 3 sale, w których będą przebywać dzieci. Sale będą w pełni wyposażone zarówno w meble jak i pomoce oraz zabawki. Będzie także plac zabaw.

Na górze budynku zaplanowano budowę sali sensorycznej. Żłobek będzie także wyposażony w odrębną kuchnię. Z obiektu będą zadowoleni przede wszystkim młodzi rodzice, dla których ważne jest, by ich dzieci przebywały w najlepszych możliwych warunkach. Budowa żłobka w Łęgu była długo wyczekiwaną inwestycją.

- Łęg Tarnowski to jest prawie 4 tys. mieszkańców, praktycznie graniczy z Tarnowem i naprawdę wiele osób cieszy się widząc budowę tego żłobka. Naprawdę dużo jest małych dzieci i rodzice liczą na to, żeby móc tutaj te malizny, którymi nie mogą się opiekować babcie i dziadkowie, żeby móc ich tu dowieźć i zostawić.

Budżet zadania to 3,8 mln złotych a otwarcie oddziałów zaplanowano na styczeń 2022 roku. Równocześnie trwają prace w centrum Żabna. Rewitalizacja terenów rekreacyjnych to wieloetapowe zadanie.

- Jeśli chodzi o sprawy wodne, sprawy wypoczynku i dróg, które są w tym rejonie – te wszystkie prace są wykonywane na bieżąco od zeszłego roku. Całość kwoty tego zadania to ponad 2 miliony złotych.

W ramach zadania zostanie wymieniona infrastruktura techniczna, wybudowane będą chodniki, pomost, miejsca wypoczynku, a także skatepark z wyposażeniem i osobnym ogrodzeniem.

- To ukłon w stronę młodzieży, bo taka była propozycja w poprzednich latach. Skatepark był planowany w innym miejscu, ale znalazł swoje miejsce tutaj, przy planowaniu konstrukcji zaplanowania terenu przy ul. Jana.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z elektryką – wymiana słupów (oświetlenie parkowe, uliczne). W kolejnym etapie budowany będzie skatepark.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe