Policyjny pościg ulicami Tarnowa i regionu zakończony sukcesem. Kierowca zakończył szaleńczy rajd w polu ornym

  • 12.05.2021, 11:42
  • Wioletta Zarębska
poscig-tarnow-12-05.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Najpierw wyprzedził dwa oznakowane radiowozy na podwójnej ciągłej linii, później kluczył wąskimi uliczkami uciekając przed policją. Sytuacja ta miała miejsce w miejscowości Ilkowice, około godziny 20.00.

- Oznakowane radiowozy, podkreślam oznakowane radiowozy ruszyły w pościg za srebrną toyotą. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, cały czas kontynuował jazdę w kierunku Tarnowa. Omijał wysepki po prawej, po lewej stronie wyprzedzał na podwójnej ciągłej inne samochody. Dojechał w ten sposób do Tarnowa. Do pościgu włączyły się – oprócz policjantów wydziału sztab – policjanci wydziału ruchu drogowego oraz komisariatu zachód. Mężczyzna swoją ucieczkę kontynuował aż do miejscowości Zgłobice – relacjonował asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

W trakcie szalonej jazdy już w miejscowości Zgłobice kierowca srebrnej toyoty uszkodził też inny prywatny pojazd, który postanowił zablokować mu drogę.

- Po kilkuset metrach – nie wiem, czy się wystraszył radiowozów, czy nie miał gdzie uciekać - skręcił w pole orne i dojechał do ogrodzenia. Tutaj pościg się zakończył – wyjaśniał oficer prasowy tarnowskich policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Był trzeźwy jednak źle się poczuł i trafił do szpitala. Tam okazało się, że kierowca toyoty był pod wpływem narkotyków.

- Skala urządzenia wręcz zatrzymała się na maksymalnym swoim stężeniu – wyjaśniał oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Mężczyzna jest pilnowany przez policję, na razie nie udało się przeprowadzić przesłuchania pirata drogowego. Kiedy to będzie możliwe 43-latek z Tarnowa usłyszy co najmniej dwa zarzuty z kodeksu karnego, policja sprawdza też ile wykroczeń popełnił mężczyzna.

- Mówimy tutaj o niezatrzymaniu się do kontroli oraz poruszaniu się samochodem będąc pod wpływem działania środków odurzających, czyli kolejne naruszenie Kodeksu Karnego. Zarówno jeden jak i drugi jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. To na pewno nie koniec. Policjanci będą przygotowywać dokumentację związaną z wykroczeniami, szeregiem wykroczeń, których dopuścił się kierujący – dodawał asp. sztab. Paweł Klimek.

Mężczyzna z pewnością straci prawo jazdy. Do jego konta zostanie też dopisane kilkadziesiąt punktów karnych.

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe