Tarnów. Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym

  • 11.05.2021, 10:42
  • Wioletta Zarębska
tarnow-alarm-bombowy-w-urzedzie-skarbowym.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęła do tarnowskiego Urzędu Skarbowego we wtorek rano około godziny 9.00. Na miejsce wezwano służby oraz policyjnych pirotechników. Po przeszukaniu budynku okazało się, że alarm jest fałszywy.

- Informację faktycznie otrzymaliśmy o właśnie takim dziwnym mailu, który informował o tym, że Urząd Skarbowy przy ul. Lwowskiej ma wybuchnąć. Ma być podłożony ładunek wybuchowy i ma dojść do eksplozji – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

- Z funkcjonariuszami policji weryfikowaliśmy miejsca, w których ewentualnie mogły znajdować się takie ładunki, gdzie osoby postronne mają dostęp – dodawał kpt. Grzegorz Kuboń, zastępca dowódcy JRG-2 w Tarnowie.

Niska wiarygodność maila sprawiła, że nie podjęto decyzji o ewakuacji obiektu.

- Pamiętajmy, że Urząd Skarbowy jest chroniony, ma swoją służbę ochrony i każda osoba, która wykonuje tam swoje działania, czynności, załatwia swoją sprawę nie wszędzie może się dostać. W związku z tym tylko te główne ciągi komunikacyjne były sprawdzone – tam, gdzie osoba postronna mogłaby niepostrzeżenie przejść – tłumaczył oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Cyberpolicjanci, którzy poszukują w siec w celu ustalenia tego typu przestępców będą ustalać, kto tym razem wywołał alarm bombowy w Tarnowie.

- Zagrożenie karą jest dość duże, bo ono jest określone w artykule 224a Kodeksu Karnego. Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi temu, kto te fałszywe maile wysyła – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie.

Maile o podobnej treści w tym samym czasie zostały też wysłane do Prokuratury Rejonowej i Okręgowej w Tarnowie. Ze względu, że te obiekty są ściśle kontrolowane i niedostępne dla osób z zewnątrz nie było potrzeby wzywania na miejsce służb ratunkowych, ani zarządzania ewakuacji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe