Pandemia to nie powód, aby zrezygnować ze zwiedzania najpiękniejszych miejsc na świecie

  • 08.05.2021, 08:18 (aktualizacja 08.05.2021, 19:48)
  • News4Media
Pandemia to nie powód, aby zrezygnować ze zwiedzania najpiękniejszych… iStock
Jeśli marzysz o wielkich podróżach i zwiedzaniu całego świata, ale w domu zatrzymuje cię pandemia, mamy dla doskonałą propozycję. W ciągu kilku chwil możesz znaleźć się w samym środku największych muzeów. I to zupełnie za darmo.

Idea wirtualnego zwiedzania jest znana od dawna, ale dzięki pandemii zyskuje teraz ogromną popularność. Oto największe muzea świata, które odwiedzisz bez wychodzenia z domu.

Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie

Mało kto wie, że ten holenderski malarz cierpiał na przypadłości natury psychicznej. Prawdopodobnie to przyczyniło się do powstania jego wybitnych dzieł. Muzeum van Gogha w Amsterdamie zebrało ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów, które zasiliły ekspozycję. W tym niezwykłym miejscu można obejrzeć osobiste pamiątki, fotografie i tysiące książek oraz publikacji na jego temat. Najstarszy eksponat pochodzi z 1840 roku. Wirtualna wycieczka po muzeum dostępna jest na stronie internetowej: https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en. Po otwarciu linku wystarczy kliknąć na ikonkę ludzika w prawym, dolnym rogu zdjęcia głównego.

Francuski Luwr

Jedno z największych muzeów sztuki na świecie zlokalizowane w dawnym pałacu królewskim - to trzeba zobaczyć! Luwr udostępnia 35 tysięcy eksponatów podzielonych na 8 tematycznych sekcji. Znajduje się tam m.in. Mona Lisa, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie, który chroniony jest kuloodpornym szkłem. Ciekawostką jest również szklana piramida budowana niegdyś na wzór Piramidy Cheopsa. Aby spróbować tej niezwykłej przygody, wystarczy odwiedzić stronę https://www.louvre.fr/en/online-tours#louvre-at-home i po prawej stronie wybrać interesującą nas część.

Muzeum Getty’ego w Los Angeles

Muzeum powołane do życia przez miliardera Jeana Paula Getty’ego gromadzi klasyczne dzieła sztuki, m.in. z dziedziny rzeźby, malarstwa i fotografii. Zgodnie z założeniem twórcy, obiekt w czasie pełnego działania słynie ze swojej dostępności. Jest skonstruowany tak, aby można było odpocząć na trawie i w czasie zwiedzania skorzystać z kawiarni. Każda osoba odwiedzająca ekspozycję ma czuć się tam wyjątkowo. Wśród udostępnionych dzieł, zasługujących na szczególne wyróżnienie, są prace Vincenta van Gogha, Rubensa i Rembranta. Dla tych, którzy nie mają możliwości osobistego obejrzenia kolekcji, przygotowano spacer 3D dostępny pod adresem https://artsandculture.google.com/partner/the-j-paul-getty-museum?hl=en. Tu również wystarczy kliknąć w ikonkę ludzika, aby wejść do świata sztuki.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Salomon Guggenheim znany był ze swojego zamiłowania do sztuki abstrakcyjnej. Projektowanie budynku, w którym miało powstać muzeum nieustannie rozrastającej się kolekcji Guggenheima, trwało aż 15 lat. Ostatecznie wystawę otwarto 10 lat po śmierci jej inicjatora. Dzieła sztuki współczesnej, które można podziwiać w nowojorskim muzeum, to prace takich artystów jak Cézanne, Picasso, Chagall, Léger, Braque czy Kandinsky. Wirtualna wycieczka dostępna jest na poniższej stronie, po kliknięciu ikonki ludzika:
https://artsandculture.google.com/partner/solomon-r-guggenheim-museum?hl=en

Muzeum Brytyjskie

Wyobraźcie sobie 8 mln eksponatów… Właśnie taką kolekcję zbiorów oferuje największe na terenie Wielkiej Brytanii, i jedno z największych na świecie muzeum. Zachwyca szczególnie bogactwem zbiorów archeologicznych i etnograficznych. Całość podzielona jest na 60 galerii. Wśród nich wystawy poświęcone m.in. epoce oświecenia, historii czasomierzy, historii i kulturze Japonii oraz stosunkowi różnych kultur na świecie do kwestii życia i śmierci. Muzeum można „wirtualnie zwiedzić” pod adresem: https://www.google.co.uk/maps/@51.5192048,-0.1274951,2a,75y,81.29h,81.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFyBuFtvu6FeVvVVc5--uiw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe