Region brzeski z rządowymi czekami na remonty dróg

  • 07.05.2021, 14:30
  • Wioletta Zarębska
region-brzeski-z-rzadowymi-czekami-na-remonty-drog.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejna transza środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiła tym razem do samorządów z regionu brzeskiego. Czeki na inwestycje zostały przekazane na ręce przedstawicieli powiatu brzeskiego, gminy Brzesko, gminy Dębno i gminy Szczurowa. Środki przekazał wicewojewoda małopolski – Ryszard Pagacz.

- Większość tych inwestycji to są inwestycje drogowe. To inwestycje, na które czekają nasi mieszkańcy. Jestem przekonany, że te środki zostaną dobrze spożytkowane z korzyścią dla mieszkańców Małopolski – mówił wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz.

Samorządowcy, którzy odbierali czeki mają już jasno sprecyzowane plany ich wydatkowania. Inwestycje dotyczą głównie dróg lokalnych.

- W gminie Borzęcin jest to droga z Przyborowa do gminy Borzęcin wraz z budową ronda na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu, oczywiście z fragmentami chodników. W gminie Brzesko praktycznie od granic Brzeska aż do Sterkowca na całej długości jest przewidziany ciąg pieszy – to bardzo ważne. Jeszcze jedno zadanie, od drogi krajowej nr 94 w kierunku Okocimia, przez Jadowniki, ulica Witosa – to też dokończenie budowy chodnika i generalny remont całej drogi – mówił starosta brzeski Andrzej Potępa.

- Otrzymaliśmy nieco ponad 379 tysięcy złotych. Te środki zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej Szczurowa-Dołęga, raczej bardziej w miejscowości Dołęga. Jest to inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców. Jej koszt to około 577 tysięcy złotych. Środki, które dzisiaj otrzymaliśmy tak naprawdę bardzo urealnią i pomogą przy realizacji tej inwestycji – mówiła Halina Święch, zastępca wójta gminy Szczurowa.

W uroczystości wręczenia czeków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udział wzięli parlamentarzyści z regionu.

- Bardzo się cieszę, że jako poseł mogę wspierać te dobre projekty, które się rodzą w głowach samorządowców. Kolejne ponad 14 milionów złotych głównie na modernizację dróg powiatowych, ale pamiętajmy o tym, ze drogami powiatowymi poruszają się mieszkańcy konkretnych gmin. Nie tylko przyjezdni, ale są to bardzo ważne drogi również lokalne – mówiła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

- Wielkie słowa podziękowania, w kolejności dla pana ministra Andrzeja Adamczyka, który bardzo wspiera naszą piękną Małopolskę i dba o bezpieczeństwo wszystkich nas poruszających się na drogach. Duże słowo dziękuję dla pana ministra Krzysztofa Kubowa, sekretarza stanu u pana premiera. I to największe słowo dziękuję dla pana premiera Mateusza Morawieckiego, który dba o rozwój wszystkich naszych dróg - dodawała posłanka Anna Pieczarka.

Dodajmy, że w uroczystości przekazania czeków samorządowcom z regionu brzeskiego udział wzięli także: posłowie Stanisław Bukowiec oraz Wiesław Krajewski, a także radna wojewódzka Anna Mikosz. Wydarzenie zorganizowano na zamku w Dębnie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe