Tarnów. Na tropie wandala, który szpeci miasto wulgarnymi napisami

  • 06.05.2021, 14:44
  • Wioletta Zarębska
tarnow-na-tropie-wandala-ktory-szpeci-miasto-wulgarnymi-napisami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska policja bada sprawę zniszczeń elewacji budynków, do których dochodziło w mieście w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że wandal, malując sprayem wulgarne napisy oszpecił już trzy obiekty. Najwięcej emocji budziła sprawa zniszczenia elewacji gmachu urzędu miasta Tarnowa. Sporym echem odbił się też kolejny napis, który został zauważony na budynku przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Klikowskiej.

- Operacyjni i dochodzeniowi policjanci będą sprawdzali różnego rodzaju wersje: czy to jest jedna i ta sama osoba, czy dwie różne, czy to są jacyś naśladowcy, który chcą się w ten sposób pokazać wypisując różne napisy na murach naszego miasta. W tym momencie mamy zabezpieczony ten napis w postaci zdjęć, mamy wstępną dokumentację i będziemy oczekiwać na ruch ze strony właściciela budynku – mówił asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Tarnowska policja wyjaśnia, że w przypadku uszkodzenia mienia potrzebne jest zgłoszenie przestępstwa przez właściciela obiektu. Dopiero wtedy zostanie wszczęte policyjne postępowanie. Akty wandalizmu, w postaci oszpeconych wulgarnymi napisami elewacji sprawiły, że pojawił się pytania o to, w jaki sposób miasto jest monitorowane.

- Na monitoringu miejskim są operatorzy, którzy pracują tam całą dobę, jeżeli zauważą nanoszenie tych napisów powinni zareagować i powinni jak najszybciej wysłać albo patrol Straży Miejskiej, albo powiadomić policjantów, którzy mogą podjechać i podjąć taką interwencję – dodawał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej komendy policji.

Straż Miejska – odpowiedzialna za monitorowanie miasta – odpowiada:

- Monitoring jak najbardziej działa, te kamery są, one działają, więc kwestia tego czy operatory wyłuszczy pewne zdarzenia. Natomiast musimy mieć na uwadze fakt, że jest 40 kamer i te kamery obsługuje jeden operator – wyjaśniał Jerzy Pysyk, kierownik referatu oficerów dyżurnych Straży Miejskiej w Tarnowie.

Dodajmy, że wandal jak na razie uszkodził trzy obiekty w Tarnowie. Za spowodowane zniszczenia grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE: Wandal z Tarnowa czuje się bezkarnie? W mieście pojawiły się kolejne napisy pełne wulgaryzmów

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe