Chwalenie się w mediach społecznościowych zaświadczeniami o szczepieniu jest teraz bardzo popularne, ale też i niebezpieczne.
"Zdjęcia zaświadczeń umożliwiają oszustom pobieranie pieczątek, podpisów lekarskich i numerów serii szczepionek" - twierdzi Johannes Caspar, zajmujący się ochroną danych osobowych w magistracie Hamburga.
Te dane mogą posłużyć oszustom do tworzenia fałszywych kart szczepionkowych, a następnie ich sprzedaży na czarnym rynku. Taki przypadek miał już miejsce w zeszłym tygodniu w Saksonii. Tamtejszy Państwowy Urząd Kryminalny poinformował, że oszuści oferują zaświadczenia poprzez komunikator Telegram w kwotach od 99 do 250 euro.
"Wszyscy użytkownicy powinni mieć na uwadze, że to bardzo wrażliwe dane, do których w ten sposób zyskują dostęp nie tylko ich znajomi, ale też obce osoby oraz same platformy społecznościowe" - powiedział Caspar w rozmowie z agencją Deutsche Presse-Agentur.
Polski harmonogram szczepień na najbliższe dni przedstawia się następująco:
6 maja - roczniki 1992 i 1993
7 maja - roczniki 1994-1996
8 maja - roczniki 1997-1999
9 maja - roczniki 2000-2003

















































![Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA] Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA]](https://static2.tarnowska.tv/data/articles/sm-16x9-konczy-sie-okres-przejsciowy-w-systemie-kaucyjnym-proces-wdrozenia-potrwa-jeszcze-wiele-miesiecy-d-1766500322.jpg)






























![Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA]](https://static2.mielec.tv/data/articles/xga-16x9-konczy-sie-okres-przejsciowy-w-systemie-kaucyjnym-proces-wdrozenia-potrwa-jeszcze-wiele-miesiecy-d-1766500325.jpg)
