Nowe inwestycje dla turystów i mieszkańców w gminie Wierzchosławice

  • 05.05.2021, 17:22
  • Wioletta Zarębska
nowe-inwestycje-dla-turystow-i-mieszkancow-w-gminie-wierzchoslawice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Wierzchosławice przyjazna dla turystów i mieszkańców. Właśnie otwarto trzy nowe inwestycje – punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, trasę rowerową łączącą Velo Dunajec z lasami wierzchosławickimi i gruntownie zmodernizowany obiekt małej gastronomii tzw. Rybitwę wraz z kompleksem sportowym nieopodal Dunajca. W uroczystości oficjalnego otwarcia udział wzięła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

- Kolejne miliony trafiają do gminy Wierzchosławice z Regionalnego Programu Operacyjnego, którego dysponentem jest Województwo Małopolskie. Między innymi otwieramy dzisiaj PSZOK – bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarowania odpadami. Cieszę się, że w dniu dzisiejszym otwieramy również ścieżkę rowerową. To nie jest tylko kolejny odcinek ścieżki rowerowej, ale to jest etap dużego projektu Velo Małopolska – mówiła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Finalizujemy otwarcie drogi rowerowej, uniwersalnej ścieżki rowerowej między Velo Dunajec, która przebiega przez gminę Wierzchosławice wzdłuż Dunajca z połączeniem tej drogi do lasów wierzchosławickich. Będzie możliwość zjechania z Velo Dunajec i dojechała do lasów wierzchosławickich. Jednocześnie tam jest możliwość komunikacji samochodowej z ograniczeniem do 30 km/h. Także jest to również możliwość zwiększenia atrakcyjności gruntów dla naszej gminy – dodawał wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej ma ponad 2,5 kilometra długości, 2,5 metra szerokości oraz pobocze z każdej strony. Poprowadzona jest w niedalekiej odległości od muzeum im. Wincentego Witosa i Domu Lodowego w Wierzchosławicach. Kolejną oddana do użytku inwestycją jest obiekt małej gastronomi zlokalizowany w Ostrowie nieopodal Dunajca.

- Elementem dzisiejszych uroczystości jest otwarcie odnowionych elementów sportowych w Ostrowie, w międzywalu. Tam od dawna było takie centrum rekreacyjne, tam odnowiliśmy boiska do siatkówki, koszykówki, do piłki siatkowej plażowej, również taki mini tor rowerowy dla dzieci i wyremontowaliśmy tzw. dawną Rybitwę – miejsce, gdzie będzie można skromny posiłek spożyć, napić się, również skorzystać z tego typu atrakcji – wyjaśniał Andrzej Mróz.

Dużą część środków na wszystkie te trzy inwestycje udało się pozyskać z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Cieszę się, że Samorząd Województwa Małopolskiego mógł choćby w niewielkim stopniu przyczynić się do tego, że te inwestycje na terenie gminy Wierzchosławice mogą powstać. W sumie z programu operacyjnego trafiają środki w wysokości 1,3 miliona złotych – mówiła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

W sumie za te trzy inwestycje trzeba było zapłacić około 2 miliony złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 07.05.2021, 13:11
Jeden już budował min lodowiska, farmy fotowoltaiczne a ten place które pierwsza woda zabierze. Brawo. A gdzie obwodnica, boiska przy szkołach, nie, tylko likwidacja szkół i zwalnianie z gminy mieszkańców Naszych, aby władować swoich z emeryturami mundurowymi. Brawo łyżworolżysto.
dori
dori 06.05.2021, 19:21
Brawo Wierzchosławice. nareszcie coś się dzieje w tej gminie.
BRAWO !
Roweżysta
Roweżysta 06.05.2021, 11:00
Panie Wójcie jak zwykle mija się Pan z prawdą. Jeżeli pozyskuje się środki na projekt europejskie, to nie można przez 5 lat zarabiać.Albo mała wiedza lub przerost ambicji.Wyjście jest, KGW i urzędnicy za darmo rozdawać mieszkańcom posiłki i napoje. Pan płaci z pensji generała.
łyżworolżysta
łyżworolżysta 06.05.2021, 19:34
panie " roweżysto" K.B. - nikt w transmisji nie mówi o zarabianiu , czyli jak zwykle zależy zależy Ci na sianiu fermentu, zamentu i rozprowadzaniu fałszu , nieprawdy i obłudy.
A szkoda bo to jest grzech siać złość i nienawiść a ty przecież ...

Pozostałe