Powiat Tarnowski wspiera kolejne inwestycje drogowe w Ryglicach

  • 05.05.2021, 17:19 (aktualizacja 07.05.2021, 10:12)
  • Powiat tarnowski
Powiat Tarnowski wspiera kolejne inwestycje drogowe w Ryglicach Powiat tarnowski

Porozumienie w sprawie dofinansowania budowy nowych ścieżek rowerowych w gminie Ryglice podpisali Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz szef ryglickiego samorządu Paweł Augustyn.

Powiat tarnowski przekaże ponad 140 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa w gminie Ryglice.

Z nowych ścieżek rowerowych będą mogli skorzystać mieszkańcy; Lubczy, Kowalowej i Zalasowej. Na początku maja zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tych zadań, natomiast inwestycja ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

- Na terenie powiatu inwestujemy nie tylko w drogi, ale także w chodniki. Dla nas ważne jest zarówno bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych. Te zadania były bardzo długo oczekiwane przez okolicznych mieszkańców – wyjaśnia Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Burmistrz Ryglic podziękował staroście i wicestaroście tarnowskiemu oraz całemu zarządowi za przyznanie środków finansowych na budowę ścieżek rowerowych w gminie Ryglice. To kolejna inwestycja która będziemy realizować.

- Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, a zwłaszcza pieszych, gdyż ruch samochodów jest coraz większy – dodaje Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

Powiat tarnowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe